SHINee’s Taemin Joining Henry for “Trap” Promotions on ‘Music Core’ and ‘Inkigayo’

SHINee’den Taemin, Henry’nin Music Core ve Inkiyago’da Olacak Olan “Trap” Promosyonuna Katılacak

SM Entertainment, Henry’nin “Trap” promosyonlarına şirketten arkadaşlarının katılıp katılmacağı konusuna açıklık getirerek hayranlarının kafasındaki soruları yanıtladı.

Ajansın resmi Facebook sayfası şunu paylaştı: “Henry ‘Trap’ performansını SHINee’den Taemin ile MBC ‘Music Core’ ve SBS ‘Inkiyago’da sergileyecek!”

Henry solo çıkışını geçtiğimiz hafta Taemin ve Super Junior‘dan Kyuhyun düeti ile gerçekleştirmişti, ama sadeceSHINee üyesi ona bu hafta olacak müzik programlarında eşlik edecek.

Onların alttaki en son ‘Music Bank’ta gerçekleştirdikleri performansı izleyin ve bu akşam ‘Music Core’ performansı için bekleyin!

Asya_Prenses

SM Entertainment answered the questions on a lot of fans’ minds by confirming whether Henry’s labelmates will be joining him for “Trap” promotions.

According to the agency’s official Facebook: “Henry will perform ‘Trap’ with Taemin from SHINee at MBC ‘Music Core’ and SBS ‘Inkigayo’!”

Henry released his solo debut featuring Taemin and Super Junior‘s Kyuhyun this past week, but only the SHINee member will be joining him for this week’s music shows.

Watch their latest performance on ‘Music Bank’ below, while you wait for allkpop’s wrap-up of tonight’s ‘Music Core’!

08.06.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.