Lee Seung Gi releases music video for “Invitation To Me”

Lee Seung Gi “Invitation To Me” Klibini Yayınladı

Şarkıcı Lee Seung Gi, üç haftadır listelerin zirvesinde olan “Looking Back” single’ı ile başarısını sürdürüyor. Bu yüzden, bir sonraki şarkısı “Invitation To Me” için de bir klip yayınlaması hayranlarını şaşırtabilir.

Lee Seung Gi’nin bu albümü, Indie müziğin temsilcisi Epitone Project ile birlikte yapıldı. Epitone Project Lee Seung Gi ile çalışması hakkında, “Lee Seung Gi’nin albümü için çalışma teklifi aldığım ilk anda şaşırdım. Kendi albümümü yayınlamamın üzerinden çok zaman geçmediği için sürecin zor olma ihtimalini düşünerek tereddüt ettim, fakat proje eğlenceliydi,” dedi.

Klipte Lee Seung Gi çevresindeki harika sonbahar manzaralarıyla dışarıda vakit geçiriyor. Aynı zamanda, açık hava eğlence parkının ve şarkının yumuşak akustik melodileriyle uyum sağlayan rahatlatıcı yerlerin tadını çıkarıyor.

primadonna

Singer Lee Seung Gi is on a hot streak as his new single, “Looking Back“, has topped the music charts for the third consecutive week. So it may come as a surprise to fans that he is releasing a music video for follow-up track “Invitation To Me” as well.

This time his mini album is made with Epitone Project, known as the representative of the Indie music. On working with Lee Seung Gi, Epitone Project stated, “I was surprised when I received the offer to work on Lee Seung Gi’s album at first. As it hadn’t been long since I released my own album, I wondered if the [process would be difficult], but the project was fun.”

The music video has Lee Seung Gi spending time outside with wonderful fall landscapes all around. He also enjoys an outdoor amusement park and other locations really giving off a soothing vibe that matches well with the soft acoustic melodies in the song.

17.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.