2PM Heats Up The Stage in Taiwan For 7000 Fans

2PM Tayvan’da 7000 Hayranı İçin Sahneyi Isıttı

2PM grubu 14 Aralık tarihinde Tayvan’da yaklaşık 7000 hayranı için düzenlediği konserini başarıyla tamamladı. O gün 2PM’in performansı daha güçlü ve enerjikti. Junho özel performans olarak, Nisan 2012’de yayınlanan Vanness Wu’yla düet yaptığı “Undefeated” şarkısını söyledi.

2PM, “Tayvan’ı ziyaret etmemizden bu yana bir yıl geçti ve burada olduğumuz için mutluyuz. Sevgi ve destekleriniz için teşekkür ederiz. Her zaman elimizden gelenin en iyisini yapacağız,” dedi.

2PM Tayvan’da şaşırtıcı derecede büyük ilgi gördü. Birçok gazete ve televizyon programı mensubu 2PM üyelerini bir anlığına görebilmek için havaalanında bekledi. Ayrıca sayısız röportaj teklifi geldi.

Bu arada, 2PM 22 Aralık tarihinde Makao’da konser verecek.

primadonna

On December 14, group 2PM successfully completed an independent concert in Taiwan for approximately 7000 fans. On this day, 2PM’s performance was especially powerful and energetic. As a special performance, Junho also showcased “Undefeated,” which is a duet with Vanness Wu that was released in April 2012.

2PM stated, “It has been one year since we last visited Taiwan, and we are very happy to be here. We appreciate all your love and support. We will always do our best.”

2PM received amazing amount of interests in Taiwan. Members from various newspapers and TV shows waited at the airport for a glimpse of the 2PM members. Numerous interviews were requested as well.

Meanwhile, 2PM will be performing another concert in Macau on December 22.

16.12.2012 – soompi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.