ZE:A’s Hyungsik Cast in Upcoming tvN Drama ‘Nine’

ZE:A Grubundan Hyungsik Yeni tvN Dizisi ‘Nine’da Rol Alacak 

ZE:A grubundan Hyungsik’in yeni tvN mini dizisi ‘Nine’da rol alacağı duyuruldu.

Star Empire, “Hyungsik KBS2 TV’nin özel dizisi ‘Sirius‘taki rolünü takiben, kablolu kanal tvN’in Mart ayında yayınlanacak Pazartesi-Salı mini-dizisi ‘Nine’da rol alacak ve yeni yılın başında sevenlerini ‘oyuncu idol’ olarak selamlayacak,” diyerek bilgiyi doğruladı.

Hyungsik, “Yılın başlangıcında böyle iyi bir fırsat yakaladığım için minnettarım. Kesinlikle çok çalışacağım ve değerli oyunculara ve yazarlara zorluk çıkarmayan bir ‘oyuncu idol’ olarak kendimi göstereceğim,” dedi.

‘Nine’ geçmiş ve gelecek arasında yolculuk yapan bir adamı anlatan kurguya dayalı bir melodram ve dizide Lee Jin Wook, Jo Yoon Hee ve Jun Noh Min gibi oyuncular da rol alacak.

‘Nine’ dizisinin Mart ayında ‘Flower Boy Next Door‘u takiben yayınlanması planlanıyor.

primadonna

It has been announced that ZE:A‘s Hyungsik will be starring in the upcoming tvN mini-series ‘Nine‘.

Star Empire confirmed, “Following his role in the KBS2 TV drama special ‘Sirius‘, Hyungsik has been cast to star in cable channel tvN’s Monday-Tuesday mini-series ‘Nine’ to air in March and will greet fans as a ‘actor idol’ to start off the new year.”

Hyungsik stated, “I am thankful that I received this good opportunity at the start of the new year. I will definitely work hard and will show myself as an ‘actor idol’ who will not cause any difficulty for my fellow actors and writers.”

‘Nine’ will be a fantasy melodrama about a man traveling between the past and the present, and will also star actors Lee Jin Wook, Jo Yoon Hee, and Jun Noh Min.

‘Nine’ is set to air following ‘Flower Boy Next Door‘ in March.

09.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.