2Yoon Unveils Group Teaser Photos for ‘Harvest Moon’

2Yoon ‘Harvest Moon’ İçin Grup Tanıtım Fotoğraflarını Yayınladı

4minute üyeleri Gayoon ve Jiyoon ‘2Yoon’ isimli yeni bir alt grup olarak çıkış yapmak üzere! İkilinin dün yayınlanan bireysel tanıtım fotoğraflarının ardından, bugün de grup tanıtım fotoğrafları yayınlandı.

Fotoğraflar, herkesin bildiği üzere grubun çıkış tarihi olan “130117” ve ‘Harvest Moon’ yazıları ile birlikte Cube Entertainment’ın Facebook ve Twitter hesapları üzerinden yayınlandı.

Daha önce de belirtildiği gibi, 4minute’ın güçlü ve karizmatik imajından farklı olarak, 2Yoon genç kadınların duygularını betimlemek için daha saf ve masum bir görünüm sergileyecek.

Min-Hee Chang^^

With 4minute‘s Gayoon and Jiyoon about to make their debut as a new sub-unit ‘2Yoon”, group teaser photos have been revealed after the individual ones released yesterday.

Along with the photos, the words ‘Harvest Moon‘ were written on Cube Entertainment‘s facebook as well as twitter, along with the date “130117“, which as you all know, is the release date of the sub-unit’s project.

As mentioned earlier, 2Yoon will be setting aside their strong and charismatic image as 4minute in exchange more a more innocent and pure concept to depict the emotions of young women.

09.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.