YG Entertainment Gets You Closer to Finding Out “Who’s Next?” For a Debut or Comeback

YG Entertainment Sizi “Who’s Next?” İçin Kimin Çıkış veya Geri Dönüş Yapacağını Bulmaya Yaklaştırıyor 

YG Entertainment önceden hayranlara üzerinde sanatçıların isimlerinin olduğu bir poster ile “Sıradaki Kim?” sorusuyla, belirsiz bir tanıtım yayınlamıştı. Şimdi, ajans belli isimleri soldurup, sadece 2NE1, Kang Seung Yoon, CL,Taeyang ve YG New Artist isimlerini bırakarak listeyi azalttı!

Adayların kısa listesinde bile, hayranlar çoktan gözardı edilenlerin dışarıda kaldığı listede hala gelecek sanatçı mı grup mu tahmininde güçlük çekiyor.

YG Entertainment “28’inden başlayıp bu yılın sonuna kadar, bir çok YGE sanatçısının geri dönüş yapmasını planlıyoruz. 28 başlangıç tarihinde, CEO Yang Hyun Suk ve ajans sanatçıları be personeli sıkı bir şekilde çalışmaya hazırlanıyor.” diye belirtti.

Öyle görünüyor ki ajans sadece bir isim kalana kadar böyle bir kaç poster fotoğrafı daha yayınlamaya devam edecek! Ama o zamana kadar, şimdiden daraltılan listeden “Sıradaki Kim?” tahmin edebilir misiniz?

LikeAStar

YG Entertainment previously left an ambiguous teaser, asking fans, “Who’s Next?”, with the names of its artists listed on the poster. Now, the agency has narrowed down the list by fading out some of the names, leaving just 2NE1, ]Kang Seung Yoon,CL, Taeyang, and YG New Artist!

Even with the shorter list of candidates, fans are still having a hard time predicting the next artist or group, since the ones left out of the list were mostly already ruled out.

YG Entertainment stated, “Starting from the 28th to the end of this year, a lot of YGE artists plan to make their comebacks. As 28th is the starting date, CEO Yang Hyun Suk and the agency artists and staff are preparing hard for it.”

It seems the agency will be continuing to release a few more of these posters until there is just one name left! But until then, can you guess “Who’s Next?” now that the list has been narrowed down?

08.05.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.