TVXQ Reportedly Releasing a 10th Anniversary Special Album

TVXQ 10. Yıl Kutlamaları İçin Özel Bir Albüm Yayınlayacak

TVXQ 10. yıl kutlamaları ile birlikte özel bir albüm yayınlayacağını duyurdu.

İkiliye yakın bir kaynak Ilgan Sports: “Üyeler kesinlikle albüm kayıtlarını bitirdiler. Yeni albüm 10 şarkıdan oluşacak. Bu albüm özel bir albüm olacak.” dedi.

“TVXQ SM şirketinin bestecileriyle birlikte çalışıyor ve en iyilerini yapıyorlar. 20’den fazla şarkı kaydedip içlerinden seçtiler. Ama gözüküyor ki bu albüm iki kısımdan oluşabilir ve ocak ayının başlarında yayınlanacak.”

Aynı zamanda TVXQ ‘SMTOWN WEEK’te iki gün boyunca solo konser verecek. Konser 26-27 Aralık’ta KINTX Ilsan’da gerçekleşecek. Onlar kariyerlerinin bu dönüm noktası şerefine bu performansta özel bir sahne alacaklar.

Blingbling*

TVXQ will reportedly be celebrating their upcoming 10th anniversary with the release of a special album!

Sources close to the duo told Ilgan Sports, “The members are currently putting the finishing touches on their album recording. The new album consists of a total of around 10 tracks. It will be a special album which is similar to a full-length album.”

“TVXQ recruited SM Entertainment’s representative composers who work with them the best. They are recording around 20 songs and after narrowing down the songs, it seems they will split the album into two parts. It will be released in early January at the latest.”

In the meantime, TVXQ will perform a two-day solo concert during ‘SMTOWN WEEK’ at KINTEX, Ilsan on December 26-27 where they will also perform a special stage in honor of this milestone!

22.11.2013-allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.