So Ji Sub Releases Intriguing MV Teaser with Park Shin Hye for “Eraser”

So Ji Sub “Eraser” İçin Park Shin Hye’nin Bulunduğu Merak Uyandırıcı Bir Tanıtım Klibi Yayınladı

Oyuncu So Ji Sub yeni albümü ‘6 PM… Ground‘dan ”Field Trip” şarkısını erkenden yayınlamasının ardından, şimdi de bayan solo şarkıcı Mellow’un eşlik ettiği çıkış parçası “Eraser” için bir tanıtım klibi yayınladı!

Tanıtım klibi şarkı hakkında çok fazla bilgi vermiyor, fakat Park Shin Hye tarafından canlandırılan başrol hayatından gayet memnun gibi görünüyor. Ancak, So Ji Sub aradığında arama sesli mesaja geçiyor ve So Ji Sub onu sersemleten ve gözyaşlarına boğan bir mesaj bırakıyor.

Şaşırtıcı olansa mesajın o kadar da keyif bozucu ve korkutucu olmaması. So Ji Sub, “Tatlım, benim. Ne yapıyorsun? Meşgul müsün? Beni aramanı bekleyeceğim, evinin önündeyim,” diyor ve sonra telefonu kapatıyor.

primadonna

After pre-releasing ”Field Trip” off of his new album ‘6 PM… Ground‘, actor So Ji Sub has now revealed a music video teaser for the title track, “Eraser” featuring female soloist Mellow!

The teaser doesn’t give away much of the song, but from what we can tell, the love interest, played by actress Park Shin Hye, is living a pretty content life. However, So Ji Sub calls, but the call goes to voice mail, so he leaves a message that completely stuns her to the point that she breaks into tears.

The surprising fact is that the message isn’t mean or scary at all. So Ji Sub says, “Honey, it’s me. What are you doing? Are you busy? I’ll be waiting for your call so call me back, I’m in front of your house.,” then he hangs up.

21.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.