4men to Return on January 28th with 5th Album, ‘The True Story’

4men 28 Ocak Tarihinde Beşinci Albümü ‘The True Story’ ile Dönüş Yapacak

4men 1 yıl 7 aylık bir aranın ardından 28 Ocak tarihinde 5. resmi albümü ‘The True Story‘ ile geri dönecek.

‘The True Story’ geçmişte grup üyelerinin başına gelen olayları temel alıyor, her şarkı “gerçek duygulara ve gerçek olaylara” ithaf ediliyor. Bu albüm uzun bir single ve mini albüm dizisinden sonra grubun piyasaya çıkaracağı ilk tam uzunluktaki albüm olacak.

Vibe‘dan Yoon Min Soo, Min Yeon Jae, KingMing, Choi Sung Il ve MIIII gibi ünlü sanatçılar ve yapımcılar albümde yer alan 6 parçaya katkı sağlayarak beklentileri daha da arttırdı. Hayranlar grubun ‘The Artist‘ isimli son albümünden bu yana, hevesle yeni albümün yayınlanmasını bekliyor.

4men yeni albümünü 28 Ocak tarihinde piyasaya çıkaracak ve aynı gün bir etkinlik düzenleyecek.

primadonna

4men will be returning to the music scene on January 28th after a 1 year and 7 month hiatus with their 5th official album, ‘The True Story‘.

‘The True Story’ is based on occurrences that happened to the members in the past, each song is dedicated to “true feelings and true events.” It will be their first full-length album in a while, after a long slew of singles and mini albums.

Several well-known artists and producers, including Vibe‘s Yoon Min Soo, Min Yeon Jae, KingMing, Choi Sung Il, and MIIII, all participated in the 6 pieces that comprise the new album, raising expectations even further. Fans have been waiting eagerly for the release of this new album, since their last one ‘The Artist‘.

4men will be releasing their new album on January 28th, as well as holding a showcase on the same day.

21.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.