Reply 1994 to Begin a Week Early with Prologue Special

Repply 1994 Başlangıç Özeliyle Bir Hafta Erken Başlayacak

Direkt hikayeye atlamadan önce, tvN’in ‘Reply 1994’u izleyicileri Reply serisinin ikinci sezonuna hazırlamak için özel bir bölümle başlayacak.

11 Ekim’de Reply 1994, çıkacak olan drama için iyi bir tanıtım vererek Bölüm ‘0’ ile başlayacak. Benzer bir özel bölüm Reply 1997 için de yayınlanmıştı.

Dramanın yönetmeni Shin Won Ho, “Bölüm 0’da ne tür hikayelerin geçeceğini ve hangi eski zamanların dramada gözükeceğini yakalamanızı sağlayacak.” dedi. “Drama görülecek şeylerle dolu, bu yüzden lütfen ilginizi ve desteğinizi eksik etmeyin.”

Reply 1994 Kore’nin dört bir yanından, şehir dışından gelmiş ve pansiyonda yaşayan üniversite öğrencileri hakkında.

Drama resmi olarak 18 Ekim’de başlayacak.

pwanggatime

Before jumping right into the story, tvN’s Reply 1994 will start up a special episode to get viewers
ready for the second season of the Replyseries.

On October 11, Reply 1994 will begin with Episode 0, giving a good introduction to the upcoming drama. A similar special was aired for Reply 1997 as well.

“In Episode 0, you’ll be able to get a grasp of what kind of stories and past times will appear in the drama,” said the drama PD, Shin Won Ho. “It’ll be full of things to see, so please show your interest and support.”

Reply 1994 is about college students who live in a boarding house in Seoul after coming from the countrysides from all around Korea.

The drama will officially kick off on October 18.

08.10.2013 – mwave

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.