Nell releases new single album ‘Holding Onto Gravity’ + full MV for “White Night”

Nell ‘Holding Onto Gravity’ İsimli Yeni Single Albümünü + “White Night” Klibinin Tamamını Yayınladı

Nell en yeni single albümü ‘Holding Onto Gravity‘yi piyasaya çıkardı. Albüm dört şarkıdan oluşuyor: 1. “Coin Seller“, 2. “White Night“, 3. “Holding Onto Gravity“ ve 4. “Blue“.

Bu, Nell’in ‘Holding Onto Gravity’, diğer bir single albüm ve bir normal albümü içerecek “Yer Çekimi Üçlemesi”nin başlangıcı.

Grup birkaç klip önizlemesiyle hayranlarını heyecanlandırdıktan sonra, Woollim Entertainment’ın resmi YouTube kanalı aracılığıyla albümün çıkış parçası “White Night”ın klibinin tamamını yayınladı. Klipte buzla kaplı bir ortam, geçmişi gösteren sahneler ve grubun performansı yer alıyor.

Woollim Entertainment’a göre, “Gitar, temel, piyano ve bateri orkestra sesine elektronik bir ritim katmak için birlikte kullanılmış. Telli müzik aletlerinin sesi bu melodilerin içinden geçerek geliyor ve hepsi birlikte güzel bir sanat eseri ortaya çıkarıyor.”

Ayrıca grup, yakın zaman sonra yapacakları geri dönüş hakkındaki düşüncelerini içeren İngilizce altyazılı bir CSI (Çok Yakında Röportajı) yayınladı.

primadonna

Nell has released the latest single album ‘Holding Onto Gravity‘. The album contains four tracks: 1. “Coin Seller“, 2. “White Night“, 3. “Holding Onto Gravity“, and 4. “Blue“.

This is the start of the Nell’s “Gravity Trilogy” of albums that will include ‘Holding Onto Gravity’, another single album, and one regular album.

After teasing fans with several MV previews, the group has also finally revealed the full music video for title track “White Night” through Woollim Entertainment‘s official YouTube channel. The mv features a frosted setting crossed with flashback scenes and scenes of the group performing.

According to Woolim the “Guitar, base, piano and drum are combined to make an electronic beat of the band sound. Piercing through these melodies, the string music comes in and makes a beautiful artwork together“.

The group also released a CSI (Coming Soon Interview) with their thoughts on the recent comeback with English subtitles.

03.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.