ZE:A reveals photo image teaser for upcoming ballad song “Beautiful Girl”

ZE:A Yakında Yayınlanacak Balad Şarkısı “Beautiful Girl” İçin Tanıtım Fotoğrafı Yayınladı

ZE:A 7 Aralık tarihinde “Beautiful Girl” isimli özel bir balad şarkısı piyasaya çıkaracak ve şarkının çıkışı için beklentileri arttırmak amacıyla bir tanıtım fotoğrafı yayınladı. Bir temsilci, “Bu yıl onlara destek olan hayranları için hediye olarak özel bir şarkı hazırladılar,” dedi.

Hep dans şarkılarıyla öne çıkan grup yumuşak, balad şarkısıyla değişiklik yapıyor. Grup 3 yıldan bu yana, ilk defa bir balad başlık şarkısı ile geri dönecek. Şarkı ana vokal Kevin’ın seçkin şarkıcılık yeteneklerini vurgulayacak.

Şarkının tam bir tanıtım şarkısı olup olmadığı hakkında şu anda kesin bir bilgi yok. Dongjun ‘Catch Me If You Can‘ müzilkali ile meşgul ve ‘I Love You Mister‘ için hazırlık yapıyor. Siwan da ‘The Boy Who Visited Wonderland‘ filmi için hazırlanıyor. Kevin ve Hyungsik müzikalleri için hazırlanırken, Kwanghee de ‘We Got Married‘, ‘Knee Drop Guru‘ ve ‘Star King‘ gibi çeşitli eğlence programlarıyla meşgul.

primadonna

ZE:A will be releasing a special ballad on December 7th titled, “Beautiful Girl” and have revealed the photo image teaser to build anticipation for the song’s release. A representative said, “They prepared a special song as a gift for the fans that supported them this year.”

The group has always been active with dance songs, but ZE:A will be changing things to a soft, ballad song. It is the first time in their 3 years that they will be releasing a ballad as a title song. The song will emphasize main vocal Kevin‘s distinguished singing skills.

Currently its unclear if the song will receive the full promotion treatment or not. Dongjun is busy with ‘Catch Me If You Can‘ and is preparing for ‘I Love You Mister‘. Siwan is also preparing for his movie, ‘The Boy Who Visited Wonderland‘. Kwanghee is busy with various variety shows such as ‘We Got Married‘, ‘Knee Drop Guru‘, and ‘Star King‘ while Kevin and Hyungsik are preparing for their musical.

03.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.