Movie “The X” Releases Stills of Leads Kang Dong Won and Shin Min Ah

Kang Dong Won ve Shin Min Ah’nın “The X” Filminden Fotoğrafları Yayınlandı

Çok yakında gösterime girecek “The X” filminin başrol oyuncuları Kang Dong Won ve Shin Min Ah’nın filmden birer kare fotoğrafı yayınlandı.

Fotoğrafta Kang Dong Won siyah eldiven giymiş ve elinin tersiyle ağzını kapatıyor. Aktör filmde, aradığı adamı bulana kadar her şeyi yapan, görevini her zaman mükemmel bir şekilde yerine getiren gizli ajan “X”i canlandırıyor. Filmde Kang Dong Won’un motosiklet üzerinde on adama karşı tek başına mücadele ettiği bir sahne dahil olmak üzere pek çok aksiyon sahnesi bulunuyor.

Shin Min Ah ise, kırmızı kürkü ve büyük güneş gözlükleri içerisinde lüks bir görünüm sergiliyor ve yüzünde gizemli bir ifade ile arabada oturuyor. Shin Min Ah filmde, X’in hareketleri belli olmayan kız arkadaşı Mia rolünü oynuyor.

“The X”in yönetmen koltuğunda ünlü Koreli yönetmen Kim Ji Woon oturuyor. Shin Min Ah yönetmen Kim Ji Woon ile en son sekiz yıl önce çalıştı; Kang Dong Won ise ilk defa birlikte çalışıyor.

“The X” ilk kez ekim ayında 18. Busan Uluslararası Film Festivali’nde gösterilecek.

Min-Hee Chang^^

Upcoming movie “The X” revealed stills of its leading actors, Kang Dong Won and Shin Min Ah.

The stills show Kang Dong Won dressed in black, covering part of his mouth with his gloved hands. In the movie he plays “X,” a secret agent who always fulfills his missions perfectly until a mission gone wrong turns him into a wanted man. In the movie Kang Dong Won filmed exciting action sequences, including one involving a motorcycle and another with him fighting along against ten men.

In Shin Min Ah’s still, she is dressed luxuriously in a red fur coat and oversize sunglasses. She sits in the car with a mysterious expression on her face. Shin Min Ah plays Mia, X’s girlfriend whose motives are unclear.

“The X” is directed by popular Korean direction Kim Ji Woon. It has been eight years since Shin Min Ah last worked with the director while this is Kang Dong Won’s first time.

“The X” will premiere at the 18th Busan International Film Festival in October.

26.09.2013 – Soompi

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.