Ga In Parts Ways with LOEN Entertainment + to Promote under APOP Entertainment

Ga In LOEN Entertainent ile Yollarını Ayırdı + APOP Entertainment Altında Promosyon Yapmaya Devam Edecek

Brown Eyed Girls’den Ga In LOEN Entertainment ile yollarını ayırdı.

Ga In; grup promosyonlarına Nega Network altında devam ederken, solo promosyonları için 2011’de LOEN Entertainment ile anlaşma imzalamıştı. Ama, çoklu-ajans sisteminin yapılmasıyla LOEN yeniden organize olduğunu duyurduğunda, Ga In’in isminin listede olmayışı fanları meraklandırmıştı.

Daha sonra iyi bir sebep için isminin listede olmadığı ortaya çıktı: Ga In artık LOEN’le değil. Bir LOEN Entertainment temsilcisi şunu belirtti: “Ga In’in durumunda, onun albümlerinin LOEN ve APOP Entertainment tarafından yapımcılığı üstlenmişti. Bu proje için olan kontratı sonlanınca Ga In LOEN’i bıraktı ve APOP altında promosyon yapmaya devam edecek. Her ne kadar Ga In’in şirketi değişmiş olsa da Ga In albüm yapımcılığı için her zaman LOEN’le işbirliği kurmakta özgür.

pwanggatime

Brown Eyed Girls’ Ga In has parted ways with LOEN Entertainment.

Ga In signed with LOEN Entertainment for her solo promotions back in 2011 while she continued her group promotions under Nega Network. But when the announcement about LOEN’s reorganization to become a multi-label system was made, Ga In’s name was not listed on the artist roster, leaving fans curious.

It turns out her name was not listed for a good reason, for she is no longer with LOEN. A LOEN Entertainment rep stated, “In the case of Ga In, her albums were co-produced by LOEN and APOP Entertainment. As the contract for that project expired, Ga In left LOEN and will be promoting under APOP. Although her agency has changed, [Ga In] is free to cooperate with LOEN for her album production anytime.”

26.09.2013-allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.