LUNAFLY to Hold Showcase and Fan Meeting at Indonesia and Malaysia

LUNAFLY Endonezya ve Malezya’da Gösteri ve Hayran Buluşması Düzenleyecek

LUNAFLY Endonezya ve Malezya’da bir gösteri ve hayran buluşması düzenlemek için hazırlanıyor!

Grup ‘F.Y.I (YouTube’un En Sevilenleri) On Stage‘ konser dizisinde performans sergileyerek, bunu yapan ilk Koreli sanatçı olacak.

Grup, bu etkinlik aracılığıyla gösterisini düzenleyecek ve etkinliğin ardından hayranlarıyla kişisel olarak yakınlaşmak için bir toplantı gerçekleştirecek.

Etkinlikler 28 Mart tarihinde Endonezya’nın Cakarta kentinde ve 30 Mart tarihinde Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde gerçekleşecek.

Yayınlarda tanıtım yapmamış olmasına rağmen, grup yetenekleriyle yurt dışında fark edilerek Japonya, Peru ve Fransa’dan sevgi mesajları aldı ve Malezya’daki 988 isimli radyo programının müzik listesinin zirvesine ulaştı.

primadonna

LUNAFLY is getting ready to hold a showcase as well as a fan meeting in both Indonesia and Malaysia!

The group will be performing on ‘F.Y.I (Favorite YouTube Icons) On Stage‘ series, becoming the first Korean artist to do so.

The group will be holding their showcase through the event, and will follow with a meeting to get up close and personal with fans.

The events will take place on March 28th in Jakarta, Indonesia, and on the 30th at Kuala Lumpur, Malaysia.

Despite not even promoting on broadcast, the group has already been recognized for their talent overseas, having been sent love calls from Japan, Peru, and France, and also even topped Malaysia’s 988 radio program’s music chart.

16.02.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.