Kim Tae Woo Releases Teaser Photo for “Cosmic Girl”

Kim Tae Woo “Cosmic Girl” İçin Tanıtım Fotoğrafı Yayınladı

Şarkıcı Kim Tae Woo iki aradan sonra çıkaracağı dönüş albümü için bir tanıtım fotoğrafı yayınladı!

Daha önce belirtildiği gibi, MBC’nin yetenek programı ‘Birth of a Great Star‘ın yarışmacısı ve YouTube yıldızı Megan Lee, kıdemli şarkıcı Kim Tae Woo’nun ajansı ile kontrat imzaladı ve onunla “Oppa” isimli bir şarkıda düet yaptı. Düet parçasının yanı sıra, Kim Tae Woo’nun beklenen albümü ‘T-LOVE‘da çıkış parçası “Cosmic Girl” ile birlikte dört şarkı daha yer alacak.

Çıkış parçasının, kusursuz ideal tipine yaklaşan bir adamın duygularını anlatan, hip hop ritimli rock havasında bir şarkı olduğu söyleniyor.

Albüm 20 Şubatta piyasaya çıkacak.

Min-Hee Chang^^

Singer Kim Tae Woo has revealed a teaser image for his return after two years!

As mentioned previously, MBC‘s ‘Birth of a Great Star‘ contestant and YouTube star Megan Lee has signed with veteran singer Kim Tae Woo‘s agency and will be singing a duet, titled “Oppa“, with him.
In addition to the duet, Kim Tae Woo’s anticipated album ‘T-LOVE‘ will also include four more songs with the title track being called “Cosmic Girl“, which has been produced by the Red Rocket team.

The song is said to have a hip hop beat with a rock sound, and sings of the emotions of a man who approaches his perfect ideal type.

The album will drop on February 20th.

16.02.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.