L’s Teaser Poster Marks D-2 Before INFINITE’s Comeback!

L’in Tanıtım Posteri INFINITE’in Geri Dönüşüne 2 Gün Kaldığını Gösteriyor! 

INFINITE’in geri dönüş albümü artık çıktı çıkacak! Dün L’in tanıtım klibinin yayınlanmasından sonra şimdi de kapak resmi yayınlandı!

Grup “Man in Love” ile geri dönüşlerinin tanıtımını yapmak için her bir üyesinin posterlerini, koleksiyon çılgınlığı olan hayranlarına sundu.

Online yayınlanan tanıtım klibinin yanı sıra, Seoul’de yayınlanan bu posterler herkesin, INFINITE’nin çok yakında kendi yolunda emin bir şekilde geleceğinden emin olmasını sağladı.

Sungjong, Woohyun, Dongwoo ve Sungyeol ve Hoya’nın posterlerinin ardından hayranları artık L’in posterlerini de görmek için sabırsızlıkla bekliyordu.

INFINITE 21 Mayıs’ta geri dönüşüne kadar üyelerinin tanıtım posterlerinin kalanını yayınlanmaya devam edecek.

Asya_Prenses

INFINITE‘s comeback is now just around the corner, and following up after the release of his video teaser is L with his teaser poster!

To promote their return with “Man in Love“, the group has set out to drive their fans wild in collecting each member’s poster!

In addition to being posted online, these posters have been posted around Seoul to make sure everyone knows that INFINITE is coming their way very soon.

Following Sungjong, Woohyun,Dongwoo, Sungyeol and Hoya’s posters, fans are now scrambling around to claim one of L’s posters for themselves!

Stay tuned for the rest of the members’ teaser posters until INFINITE’s comeback on the 21st, and check out L’s video teaser full of cuteness overload and smiles, here!

19 .03.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.