U-KISS and 2NE1 to Stand on the Same Stage as Backstreet Boys and Demi Lovato in Malaysia

U-KISS ve 2NE1 Malezya’da Backstreet Boys ve Demi Lovato İle Aynı Sahneyi Paylaşacak

U-KISS ve 2NE1 Kore temsilcileri olarak ‘Formula 1’ etkinliğine davet edildi!

Formula 1 Malezya’da yıllık Petronas Grand Prix etkinliği düzenleyecek ve hem U-KISS hem de 2NE1 yarış öncesinde ‘Twin Towers @ Live 2013‘ konser sahnesinde gerçekleşecek etkinlikte sahne almak üzere davet edildi. U-KISS ayın 22’sinde, 2NE1 ise 22’sinde performans sergilemeyi planlıyor. İki grup da, Backstreet Boys ve Demi Lovato gibi Amerikalı sanatçılar ile aynı sahneyi paylaşacak. Etkinliğe 2011 yılında Wonder Girls, 2012’de de Girls’Generation konuk oldu.

U-KISS yaklaşan performans hakkında, “Biz daha önceden de yabancı ülkelerde ünlü yıldızlar ile sahne aldık ama bu seferki daha farklı geliyor. Büyük saygı duyduğumuz Backstreet Boys ile aynı sahnede duracağımız için bunun çok daha anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Dünyanın her yerinden insanların buluştuğu bir yere davet edilmekten onur duyduk ve bu yüzden Kore temsilcisi olarak mükemmel bir performans ortaya koyacağız.” diye konuştu.

Min-Hee Chang^^

U-KISS and 2NE1 have been invited as the Korean representative(s) for a ‘Formula 1‘ event!

Formula 1 will hold their annual Petronas Grand Prix event in Malaysia and both U-KISS and 2NE1 have been invited to perform at the concert stage ‘Twin Towers @ Live 2013‘ before the racing event. U-KISS is scheduled to perform on the 22nd while 2NE1 will perform on the 23rd. Both of these respective groups will be standing on the same stage as American artists such as Backstreet Boys and Demi Lovato. In 2011, the Wonder Girls performed for the event, and in 2012, Girls’ Generation were the guests.

For their upcoming performance, U-KISS said, “While we went on foreign performances, we were on stages with famous stars, but this performance feels different. We think this will be so much more meaningful because we can stand on the same place as Backstreet Boys, who we really respect. We’re so honored that U-KISS was invited to a place where people all over the world gather, and we’ll put on a great performance as the Korean representatives.”

19.03.2013 – allkpop

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.