KARA’s Jiyoung and Yoon Eun Hye are tweeting away

South Korea (대한민국)

Kara’nın Jiyoung’u ve Yoon Eun Hye’de artık Twitter’da

Şu günlerde Koreli pek çok ünlü kendine twitter hesabı almaya başladı. KARa adlı bayan müzik grubundan Gyuri’nin önderliğinde başlayıp, Nicole, Go Hara ile devam eden twitter hesabı alma çılgınlığı şimdi ise yine aynı gruptan olan Jiyoung ile devam ediyor. Han Sung Yeon’un bir twittrer hesabı olmayan gruptaki tek kişi.

Zannediyoruz ki Twitter hesabını Unnileri ve fanlarıyla yakınlaşmak amacıyla aldı.Henüz tek paylaşımda bulunan şirin kızımızın daha nice güzel paylaşımlar yapacağını ümid ediyoruz.

Jiyoung’un Twitter sayfasına ulaşmak için TIKLA!

Bu arada ünlü aktris Yoon Eun Hye’de twitter hesabı alanlardan oldu.Yoon adına net üzerinden pek çok sahte hesap açılmasına karşın, Yoon kendi aldığı hesabının doğruluğunu yakın arkadaşı Erinbebe’yi takip listesine eklemiş olmakla kanıtlamış oluyor.

(Setsuna)
—————————————————————————-

A lot of Korean celebrities have been joining the Twitter world these days, right? The KARA members started with Gyuri creating one, followed by Nicole and then Goo Hara. Now, Han Seung Yeon is the only member without one.
I guess she wanted to be like her unnies and get closer with her fans because she recently created her own little Twitter. Though she’s only tweeted once yet, let’s hope she’ll tweet away for our enjoyment. Check her out at her Twitter.
Though there hasn’t been an official confirmation, it’s quite obvious since Hara and SohnPD is following her.

Also in the Twitter scene is Yoon Eun Hye. She created hers a few days ago but it hasn’t really become known to the public yet. There are a lot of fake accounts for Yoon Eun Hye out there but this one seems real because she is following her close friend and photo manager, Erinbebe. Also, her picture seems relatively new and hasn’t really been seen anywhere else. Check out Yoon Eun Hye here!

(23.03.2010-Allkpop)

Image and video hosting by TinyPic

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.