Jung Joon Young Has a Successful Fan Meeting in Taiwan with 1,000 Fans

Jung Joon Young Tayvan’da 1.000 Hayranı ile Başarılı Bir Hayran Buluşması Gerçekleştirdi

Şarkıcı Jung Joon Young Tayvan’da ilk denizaşırı promosyonlarını başarılı bir şekilde tamamladı.

CJ E&M 12 Aralık’ta yaptığı açıklamada, “Jung Joon Young’un ayın 8’inde Tayvan’da gerçekleştirdiği imza günü için talep aldıktan sonra iki gün içinde tüm biletler satıldı. Etkinliğe 1.000 hayran katıldı.” şeklinde konuştu.

Jung Joon Young “10 Minutes Before Breaking Up” gibi şarkıları için bizzat canlı performanslar hazırladı ve akıcı Çincesi sayesinde hayranları ile sohbet etti. Hayranlara imza verme etkinliği sırasında, onların büyük minnet duyması ve her biriyle iletişim kurmak için elinden geleni yaptığı üç saat geçirdi.

Promosyon temsilcilerinden biri, “Çincesi çok iyi olduğundan, Jung Joon Young kendisini olduğu gibi gösterebildi; yani, espritüel kişiliğini. Hayranlar ve hatta orada bulunan personel, onun sözleri üzerine kahkahalarını bastıramadı.” dedi.

Min-Hee Chang^^

Singer Jung Joong Young successfully completed his first overseas promotion in Taiwan.

According to CJ E&M on December 12, “Within two days of receiving the request for Jung Joon Young’s fan signing, which took place in Taiwan on the 8th, it was completely sold out. A crowd of 1,000 fans attended.”

Jung Joon Young had personally prepared live performances of songs, such as “10 Minutes Before Breaking Up”, and conversed with his fans in fluent Chinese. During the fan signing event, he spent three hours doing his best to interact with every single fan to their immense gratitude.

One rep from the promotion said, “Since he is so good at Chinese, Jung Joon Young portrayed his witty self as is. The fans and even the gathered staff members could not repress our laughter at his words,” which is something many viewers of ‘We Got Married’ could understand.

13.12.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.