‘Three Musketeers’ Musical Starring Sungmin, Jun.K, Key, and More Opens Its Curtains Again + Official Photos

SungMin, Jun.K, Key ve Daha Fazlasının Oynadığı ‘Üç Silahşörler’ Müzikali Yeniden Sahnelerde ve Resmi Fotoğrafları Yayınlandı

‘Üç Silahşörler’ tanıdık yüzler ile kış sezonu için yeniden perdelerini açtı!

Super Junior’dan Sungmin, ZE:A’dan Hyungsik, F.T. Island’dan Seunghyun, 2PM’den Jun.K, SHINee’dan Key ve müzikal aktörleri Park Jin Woo ve Um Ki Joon yakışıklı d’Artagnan olarak başrolde yer alacak. Athos’u Shin Sung Woo, Yoo Jun Sang ve Lee Kun Myung oynayacak. Aramis’i Min Young Ki, Kim Min Jong ve Son Jun Ho oynayacak. Porthos’u Kim Bub Rae ve Jo Sun Chang canlandıracak.

Seo Ji Young, Kim Ah Sun, and Sonya sırayla Milady de Winter olacak. Ayrıca Kim Yeo Jin, Kim Sa Eun, Dana ve Wonder Girls’ Yenny Constance olarak D’Artagnan2ın kalbini çalacak.

‘Üç Silahşörler’ 2 Şubat 2014 tarihine kadar Seongnam Sanat Merkezi, Opera Salonunda oynayacak.

nobia

‘Three Musketeers’ opened its curtains again for the winter season with some familiar faces!

Super Junior’s Sungmin, ZE:A’s Hyungsik, F.T. Island’s Seunghyun, 2PM’s Jun.K, SHINee’s Key, and musical actors Park Jin Woo and Um Ki Joon will take the lead as the handsome d’Artagnan. Athos will be played by Shin Sung Woo, Yoo Jun Sang, and Lee Kun Myung. Aramis will be played by Min Young Ki, Kim Min Jong, and Son Jun Ho, and Porthos will be played by Kim Bub Rae and Jo Sun Chang.

Seo Ji Young, Kim Ah Sun, and Sonya will take turns as Milady de Winter. Kim Yeo Jin, Kim Sa Eun, Dana, and Wonder Girls’ Yenny will also capture the heart of D’Artagnan as Constance.

‘Three Musketeers’ will run until February 2, 2014 at Seongnam Arts Center, Opera House!

14.12.2013-allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.