J.Rich releases Goodbye My Love MV feat. TVXQ’s Yunho

South Korea (대한민국)

Piyasada adını duyuran ve yükselen R&B grubu J.Rich, çıkış parçaları “Goodbye My Love” şarkısının klibinde oynatmak üzere bu haftanın başlarında 2 önemli isim açıkladı ve nihayet ayın 15’inde klibin tamamını yayınladı.

Henüz yeni bir grup olmasına karşın, kliplerinde oynamak üzere TVXQ’nun lideri Yunho ve eski Sugar üyesi Park Soo Jin ile anlaşmayı başardılar. Yunho, arkadaşı Woojoo’ya bir iyilik yaparak arkadaşının grubunun çıkış klibinde yer aldı. Yunho ve Soo Jin klipte iki sevgiliyi canlandırmaktalar. Mutlu bir sona mı yoksa hüzünlü bir sona mı ulaşacaklarını bulmamız için bizleri merakta bıraktılar. İzleyin ve görün!

(sark_gunesi)

—————————————-

Up and coming R&B group J.Rich have released two separate teasers for their debut MV, Goodbye My Love earlier this week and now they have finally released the full version on the 15th.

Despite being a rookie group, they have managed to rope in TVXQ’s Yunho and former Sugar member Park Soo Jin to act in their debut music video. Yunho was doing his friend, Woojoo a favor by appearing for his group’s debut MV. Yunho and Soo Jin acts as a love couple in the music video and the teasers left us wanting to know will it be a happy or sad ending for them. Watch on to find out!

(15.04.2010 / allkpop.com)

Image and video hosting by TinyPic

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.