Hyun Bin Films Samsung’s Smart TV CF in LA

Hyun Bin Los Angeles’da Samsung Smart TV Reklam Filmi Çekiyor

Biraz Hyun Bin’e hazır mısınız? Geçtiğimiz günlerde bir kahve reklamı için anlaşma imzalamıştı ve şimdi de Samsung Smart TV’yi temsil ediyor. Bu çekimler için şirketle çok gizli bir anlaşma yaptı, set ekibi ve ünlü yıldız reklam çekimini yapmak için Kaliforniya, Los Angeles’a uçtu.
6 Aralıkta askerden döndü ve mini basıl toplantısında alınan fotoğraflarının dışında, son iki yıldır insanlar onu üniformasının dışında görmedi.
17 Ocak’ta Samsung Elektronik, onun Smart TV için özel modelleri olacağını açıkladı. Şirket temsilcilerinden biri açıklama yaptı, “Hyun Bin’i seçtik çünkü çok seviliyor. Umuyoruz ki Hyun Bin ve Smart TV’nin yeni tasarımı sayesinde gelecek 8 yıl boyunca en iyi uluslararası marka olarak kalacağız.
Hayranları yakında televizyonlarda ve bilgisayar ekranlarında onu görebilecek çünkü Samsung ilk reklam filmini ocak ayının ortalarında yayınlamayı planlıyor.
Bu arada, Hyun Bin’in ajansı, Hyun Bin’in son zamanlarda bir oyunculuk projesini incelediğini ve hiçbir şeyin sona ermediğini söyledi.

puduhepa1307

Are you ready for some Hyun Bin? He recently snagged a coffee CF and now he’s representing Samsung‘s smart TV. His filming with the company was a hush hush deal so the crew and the star flew to LA, California to shoot the advertisement.

He was discharged from the Marines on December 6 and besides the plethora of images of him taken during the mini press conference, the public have yet to see him outside of military uniform for the last couple years.

On January 17, Samsung Electronics revealed that he’ll be their exclusive model for the Smart TV line. A representative from the company explained, “We chose Hyun Bin because he’s loved by many. We hope to stay the top global brand for eight years straight with Hyun Bin and our new design and evolved Smart TV.”

Fans will be able to see him on their television and computer screens soon as Samsung is planning to release the first commercial film sometime in mid-late January.

Meanwhile, Hyun Bin’s agency shared that Hyun Bin is currently still looking over acting projects and nothing has been finalized.

17.01.2013 – Soompi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.