Girls’ Generation Wins #1 + Performances from January 10th’s Episode of ‘M! Countdown’!

Girls’ Generation Birinci Oldu! + ‘M! Countdown’ın 10 Ocakta Yayınlanan Bölümünden Performanslar

Mnet’in “M! Countdown” programı heyecan verici performanslarla dolu bir başka muhteşem bölümüyle geri döndü!

Bu akşamki bölümde her zamanki sahne performanslarının yanısıra, Kim So Jung ve Boyfriend dönüş performanslarıyla ilk sahne alırken, INFINITE H, Brown Eyed Girls üyesi JeA ve Airplane çıkış yaptı.

Birincilik için Girls’ Generation ve Baek Ji Young arasında sıcak bir çekişme yaşandı. Ancak, en sonunda Girls’ Generation “I Got A Boy“ ile birinci olarak bu akşamın kazananı oldu!

Bu akşam performans sergileyen diğer sanatçılar: GLAM, December, Dick Punks & Yoo Seung Woo, Baek Ji Young, Big Star, Girls’ Generation, Sunny Hill, A-Prince, Hi.ni ve Hello Venus.

Min-Hee Chang^^

Mnet’s ‘M! Countdown‘ is back with another spectacular episode chock-full of exciting performances!

Aside from the usual stages on tonight’s episode, INFINITE H, Brown Eyed Girls’ JeA, and Airplane debuted, while Kim So Jung and Boyfriend held their comeback stages.

Competing for the #1 spot, it was a hot battle between Girls’ Generation and Baek Ji Young, but in the end, it was Girls’ Generation who clinched the win tonight with “I Got A Boy“!

Performers tonight included GLAM, December, Dick Punks & Yoo Seung Woo, Baek Ji Young, Big Star, Girls’ Generation, Sunny Hill, A-Prince, Hi.ni, and Hello Venus.

10.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.