BTOB’s Lee Min Hyuk and miss A’s Min Joins Cast of MBC’s ‘Unplanned Family 2’

BTOB’den Lee Min Hyuk ve miss A’dan Min MBC’nin ‘Unplanned Family 2’ Kadrosuna Katıldı

BTOB’den Lee Min Hyuk ve miss A’dan Min MBC’nin ‘Unplanned Family’ programının ikinci sezonuna katıldı.

MBC Everyone’dan alınan bilgilere göre, Lee Min Hyuk ailenin yeğeni olarak aileye katılırken, Min aileyle yaşamaya başlayan şahıs olarak kadroya katılacak.

‘Unplanned Family’, Lee Kye In ve Choi Ran’ın karı-kocayı, komedyen Jang Dong Min’in onların oğlunu ve Ji Sang Ryul’un amca rolünü canlandırdığı gerçek varyete türünde bir komedi programı.

Min ilk çekim günü hakkında, “Başlangıçta, bu benim ilk komedi-varyete programı çekimim olduğu için çok yabancı geldi, fakat setteki atmosfer harikaydı ve büyüklerimden çok destek aldım. Metinlerimiz olsa da çoğunlukla doğaçlama oynadık, bu yüzden kendimi geliştirmeme yardımcı olacağını düşünüyorum ve büyüklerimi izleyerek onlardan çok şey öğreneceğimi düşünüyorum,” dedi.

Lee Min Hyuk, “Her zaman komediyle ilgilenmek istemişimdir ve böyle mükemmel bir fırsatın benim gibi bir acemiye gelmesi gurur verici,” diye ekledi.

Min Hyuk ve Min’in yer aldığı yeni sezonun ilk bölümü 22 Ocak tarihinde yayınlanacak.

primadonna

BTOB’s Lee Min Hyuk and miss A’s Min have come on board the second season of MBC’s ‘Unplanned Family’.

According to MBC Everyone, Min has joined the cast as an individual who comes to begin living with the family while Lee Min Hyuk joins as the family’s nephew.

‘Unplanned Family’ is a real variety format sitcom in which Lee Kye In and Choi Ran play husband and wife, comedian Jang Dong Min, their son and Ji Sang Ryul plays the uncle.

On her first few days of shooting, Min shared, “At first, since it was my first time shooting a sitcom-variety program, it was very unfamiliar, but the atmosphere on the set was great and I received a lot of help from the seniors. Though we do have scripts, we mostly ad-lib so I think it will help me improve and I think I will be able to learn a lot from watching my seniors.”

Lee Min Hyuk added, “I’ve always wanted to do a sitcom and I am honored such a great opportunity came to a rookie like me.”

The first episode of the new season featuring Min Hyuk and Min airs on January 22.

11.01.2013 – enewsWorld

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.