yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buyeo County (부여군 / Buyeo-gun)
#1
Buyeo County (부여군 / Buyeo-gun)


Ülke: Güney Kore
Bölge: Hoseo
İdari bölümler: 1 eup, 15 myeon
Toplam Alan: 624.58 km2
Nüfus: 67,984
Lehçe: Chungcheong
Anasayfa: http://www.buyeo.go.kr

Buyeo İlçesi, Güney Kore'nin Güney Chungcheong Eyaleti'nde bir ilçedir. Buyeo-eup ilçenin başkentidir, MS 538 - 660 arası Sabi adıyla Baekje Krallığı'na başkentlik yapmıştır.

Tarih

Kral Seong'dan sonra Baekje Krallığı'nın 26. Kralı, milli restorasyon amacıyla başkenti Gongju'dan Sabi (şimdiki Buyeo)'ye taşıdı, Buyeo, doğası güzel ve iyi yaşam koşullarıyla ün saldı, 123 yıl boyunca ulusal güç ve dinç diplomatik faaliyetlerin genişletilmesiyle Orient'de en büyük antik kültürün zenginliğine sahip olmuştur.

Baekje Krallığı: 123 yıl boyunca Krallığın başkentliğini yapmıştır (MS 538-660 arası).
Birleşmiş Silla Hanedanlığı: Dodokbu kuruldu (2 ilçe ve 2 şehir ile )
Goryeo Hanedanlığı: Kamnu kuruldu (Buyeo, Karim, Seokseong, Hongsan gibi şehirleri içeriyor)
Joseon Hanedanlığı: 1 ilçe, 3 şehir (Imchon-gun, Buyeo-hyeon, Hongsan-hyeon, Seokseong-hyeon)
Japon işgali altında: 1 Mart 1914 yılında Buyeo ilçesine dahil edildi.
Kore Cumhuriyeti: Buyeo-myeon (bucak) 1 Ocak 1960 tarihinde Buyeo-eup (şehir) olarak terfi etti (1 eup ve 15 myeon'dan oluşan Buyeo ilçesi)

Doğal Coğrafya

Buyeo Chungcheong nam-do Eyaleti'nin güneybatısında, yarımadanın merkezinde yer alır,  Haulbin ve Windam ile aynı enlemde Tokyo ve Tahran ile aynı boylamda yer alır. Ulaşım koşullarına gelince, Buyeo Western Highway (Kore'nin güneybatı kısmı) ve ülkenin iç kısmı ile bağlayan ulaşım merkezidir.

İklim

Buyeo 12.4 derecelik yıllık ortalama sıcaklığı ile ılıman bir iklime sahiptir. Kışın ortamala sıcaklık 0.4 derece, yazın 24.6 derecedir. Yaz ve kış arasında 24.2 derecelik bir sıcaklık farkı vardır. Yıllık ortalama yağış 1388.4mm'dir, yağışın çoğu kuzey pasifik yüksek atmosferik basıncı etkisi yüzünden yaz aylarında yoğunlaşmıştır.

ENGLISH


Country: South Korea
Region: Hoseo
Administrative divisions: 1 eup, 15 myeon
Total Area: 624.58 km2
Population: 67,984
Dialect: Chungcheong
Homepage: http://www.buyeo.go.kr

Buyeo County (Buyeo-gun) is a county in South Chungcheong Province, South Korea. Buyeo-eup, the county's capital, was the site of the capital of the Baekje kingdom from AD 538 to 660, when it was called Sabi.

History

After King Seong, the 26th king oif the Baekje Kingdom, had moved the capital from Gongju to Sabi(present Buyeo) for the purpose of national restoration, Buyeo, noter for its beautiful of nature and good living conditions, enjoyed the prosperity of the greatest ancient culture in the Orient through extension of national power and vigorous diplomatic activities for 123years.

Baekje Dynasty : the Capital of the Kingdom for 123years*from AD 538 to AD660)
Unified Silla Dynasty : established Dodokbu(consisting of 2-gun(county) and 2-hyeon)
Goryeo Dynasty : established Kammu(consisting of 4-hyeon, such as Buyeo, Karim, Seokseong, Hongsan)
Joseon Dynasty : 1gun 3hyeon(Imchon-gun, Buyeo-hyeon, Hongsan-hyeon, Seokseong-hyeon)
Under Japanese occupation : incorporated into Buyeo-gun(consisting of 16-myeon) on March 1,1914
Republic of Korea : Buyeo-myeon promoted to Buyeo-eup(town) on Jan. 1, 1960(Buyeo-gun consisting of 1 eup and 15 myeon)

Natural Geography

Buyeo is located at the southwest of Chungcheong nam-do Province the center of the peninsula, and has the same latitude as Haulbin, Windam and the same longitude as Tokyo, Teheran. As for transportation conditions, Buyeo is the center of the transportation connecting with Western Highway(the southwestern part of Korea) and the inland.

Climate

Buyeo has a temperate climate, with an annunal average temperature of 12.4 ¢ªC. The average temperature is 0.4 ¢ªC in winter and 24.6 ¢ªC in summer, showing 24.2 ¢ªC of difference in temperature. The annual average precipitiation is 1388.4mm, most of precipitation concentrated in summer owing to the effect of the northpacific high atmospheric pressure.

Kaynak / Source: Wikipedia & Resmi Site (Official Website) 
[Resim: bu2.png]
WWW
Cevapla
#2
Buyeo'nun Sembolleri

Sembol

[Resim: bu1.gif]
Üst kısmına Beak Je Geum Dong Dae Hyang Ro yazısı kazınmış olan "Bong Hwang" (mitolojik bir kuş) Buyeo halkının güçlü iradesi ve fırsatını sembolize eder. Turuncu renk Bong Hwang'ın yerçekimi ve cömertliği sembolize ederken, mavi renk Baeng ma nehrini, kırmızı renk (Güneş) dünyaya Buyeo'nun fırsatı simgelemektedir.

Maskot: Geumdong

[Resim: bu3.gif]
Dünyanın en büyük başyapıtlarından biri sayılan  kişileştirme, Baekje Gilt bronz Tütsü Brülör, maskot 1400 yıl önceki Baekje kültürünün parlaklığını temsil eder. Aynı zamanda tarih ve kültür bu ilçede için yakalar. Kamu idari hizmeti sembozile ederek, Buyeo halkı ve yerel hükümeti birbirne daha da yakınlaştırır, maskot dost bir haberci olarak genel duyurular, duyurular, bültenler ve kampanyalarda hizmet vermektedir.

Ağaç: Ginkgo


Ginkgo ağacı sadece büyük bir güzelliğe sahip değildir, aynı zamanda kereste yapımında ve bir meyve olarak ilaç yapımında kullanılır. Ginkgo vizyonu ve Buyeo halkının sonsuz refahını temsil eder.

Kuş: Güvercin


Güvercinler, bölgemizin sakinleri, insanların etrafında yaşar, ovalar, dağlar, ağaçlar, tarım arazileri ve şehirler de dahil olmak üzere birçok yaşam alanları vardır. Güvercin Buyeo halkının samimiyeti ve sükunetini temsil eder.

Çiçek: Lotus


Lotus nilüfer ailesine aittir ve parlak ama sade, çekingen ve zarifliğiyle fazilet çiçeği olarak ifade edilebilir.
Özellikleri: Hayat, zenginlik, refah, bütünlüğü oluşturulması ve kalıcı sevgiyi sembolize eder.

ENGLISH

Symbol of Buyeo

Symbol

[Resim: bu1.gif]

Beak Je Geum Dong Dae Hyang Ro the "Bong Hwang" (a mythical bird) which is engraved on the top part symbolizes Bu Yeo people's strong will and opportunity to the world.
The orange color symbolizes Bong Hwang's gravity and generosity, the color blue symbolizes the river Baeng ma and the color red (the Sun) symbolizes the Bu Yeo's opportunity to the world.

Mascot : Geumdong

[Resim: bu3.gif]
The personification of a work that ranks among the world's great masterpieces, the Gilt-bronze Incense Burner of Baekje, the mascot represents the brilliance of the Baekje culture of 1,400 years ago.
It also captures the friendliness for this county of history and culture. Bringing residents and the local government more closely together by symbolizing administrative service for the public, the mascot serves as a neighborly messenger of public notices, announcements, bulletins, and campaigns.

Tree : Ginkgo


Ginkgo trees not only have great beauty, they also provide timber, as well as fruit that can be used as medicine. The ginkgo represents the vision and eternal prosperity of the Buyeo people.

Bird: Dove


Doves, residents of our region, live well around people and inhabit a wide variety of habitats, including plains, mountains, woods, farmland, and cities. The dove represents the friendliness and peacefulness of the Buyeo people.

Flower: Lotus


Lotus belongs to the family of water lily and it sheds brilliant but plain, bashful, and graceful taste that it can be referred to as the flower of virtue.
Characteristics: Symbolizes the creation of life, affluence, prosperity, integrity, and lasting love..

Kaynak / Source
WWW
Cevapla
#3
Konu için teşekkürler.^^
WWW
Cevapla
#4
[Resim: bu4.jpg]
WWW
Cevapla
#5
[Resim: bu5.jpg]
WWW
Cevapla
#6
[Resim: bu6.jpg]
WWW
Cevapla
#7
[Resim: bu8.jpg]
WWW
Cevapla
#8
[Resim: bu9.jpg]
WWW
Cevapla
#9
[Resim: bu10.jpg]
WWW
Cevapla
#10
[Resim: img-tour9-3.jpg]
WWW
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise