Former sex slaves in Korea pray for Japan

Kore’deki Eski Seks Köleleri Japonya İçin Dua Etti

II. Dünya Savaşı sırasında Japonya ordusu tarafından zorla tutulan bir grup eski seks kölesi (comfort women)* 16 Mart’ta Seul’de Japonya Büyükelçiliği önünde, haftalık yaptıkları ziyaretleri sırasında Japonya depremzedeleri için dua ettiler. Ellerinde “Japonya’da ikamet eden Koreliler ve Japon halkı moralinizi yüksek tutun!” ve “Japonya depremzedeleri için taziyelerimizi sunuyoruz” yazılı pankartlar tuttular.

***Comfort women, Japon ordularının II. Dünya Savaşı sırasında askerlerinin cinsel ihtiyaçlarını karşılamak için kurdukları askeri genelevlerde çalışan işgal ettikleri yerlerin kadınlar için kullanılan bir tabirdir. (Wikipedia)

sunshine

Former sex slaves in Korea pray for Japan

A group of former sex slaves who were forcibly taken by the Japanese army during World War II pray for Japanese earthquake victims during their weekly meeting in front of the Japanese embassy in Seoul on March 16. They carried pickets reading, “Korean residents in Japan and Japanese people, cheer up!” and “We extend deep condolences for Japanese quake victims.” (Yonhap, 16.03.2011)

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.