B2ST’s Junhyung and BTOB Members to Release Their Remake of “After Time Passes” for ‘Monstar’ OST

B2ST’den Junhyung ve BTOB Üyeleri ‘Monstar’ OST’u Olan “After Time Passes”‘ı Yayınladı! 

B2ST Junhyung ve BTOB üyeleri, Junhyung’un oynadığı ‘Monstar’ dizisi için ayın 24’ünde “After Time Passes” adlı parçayı yayınladı.

“After Time Passes” dizide yer alan Men In Black adlı erkek idol grubunun şarkısı olacak. Bu şarkı İngiliz şarkı yazarı Pastino’nun eski bir hit şarkısının yerine davul eşliğinde ve üyelerin eşsiz sesleri ve rap yetenekleri ile yeniden yazıldı.

“After Time Passes” ‘Monstar’ galasında Sul Chan’ın (Junhyung) sasaeng fanları ile olan çatışmasının ardından teselli şarkısı olarak çalınmıştı ve ayın 24’ünde piyasaya çıktı!

Asya_Prenses

B2ST’s Junhyung and BTOB members’ will be releasing another song for their starring drama ‘Monstar’, entitled “After Time Passes”, on the 24th!”

After Time Passes” is the title track of the idol band in the drama, Men In Black. The song is a re-make of the English singer-songwriter Postino’s hit and features a vintage sound and drum accompaniment, as well as the members’ singing ability and heartfelt rapping.

“After Time Passes” was heard as the song that consoled Sul Chan (Junhyung) after his confrontation with sasaeng fans on the premiere of ‘Monstar’, and will now be released on the 24th.

23.05.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.