B2ST’s Hyunseung, A Pink’s Eunji, and Namjoo to sing “One Year Ago” for second ‘A Cube For Season’ project album

B2ST’ten Hyunseung İle A Pink’ten Eunji ve Namjoo ‘A Cube For Season’ın İkinci Proje Albümü İçin “One Year Ago” Şarkısını Seslendirecek

B2ST üyesi Hyunseung ile A Pink üyeleri Eunji ve Namjoo yaklaşan düet şarkıları hakkında daha fazla bilgi açığa çıkardı!

Ortak bir proje olacağı ile ilgili bir ipucu verilmesiyle birlikte hayranların ilgisini çekecek bir fotoğraf yayınlandıktan sonra, hepimiz heyecanla bu yeni projenin ne olabileceğini tahmin ediyorduk. Artık bir cevabımız var!

Cube Entertainment’ın bilgirdiğine göre, üçlü 3 Ocakta “One Year Ago“ isimli yeni bir parça yayınlayacak.

Ajans, “Hyunseung, Eunji ve Namjoo’nun işbirliği yaptığı ‘One Year Ago’ şarkısının yer aldığı bu proje albümü; B2ST’ten Yoseob ve A Pink’ten Eunji’nin ‘Love Day’ isimli düetini takiben, ‘A Cube For Season‘ın ikinci albümü olacak.” açıklamasını yaptı.

Min-Hee Chang^^

B2ST‘s Hyunseung and A Pink‘s Eunji and Namjoo have dropped the details on their upcoming collaboration!

With the photo above having been released earlier and drawing the interest of fans, along with a hint about a collaborative project, we’d all been eagerly guessing at what this new project may be for. And now we have our answer!

According to A Cube Entertainment the trio will be unveiling a new track, “One Year Ago“, right after 2013 hits on January 3rd.

“This project album, ‘One Year Ago’, that Hyunseung, Eunji, and Namjoo have participated in is ‘A Cube For Season‘s second album following after the first album with B2ST’s Yoseob and Eunji, ‘Love Day‘,” they revealed.

29.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.