After School to return with 5th Korean Maxi-Single album titled “Flashback”

South Korea (대한민국)

After School “Flashback” Adlı 5. Korece Maxi-Single Albümü İle Geri Dönüyor

Son zamanlarda Japonya’daki başarısının ardından, After School Kore’de dönüş yapıyor.

Grubun 21 Haziranda piyasaya çıkacak 5. Maxi-Single albümü ‘Flashback’ için 11 Haziranda ilk grup tanıtım fotoğrafı yayınlandı.

Güçlü bir dönüş yapacaklarını duyurduktan sonra yayınlanan ve herkesin beklentilerini artıran fotoğrafta, After School üyeleri muhteşem vücutlarını sergiliyor. Ancak, müzik tutkunları Kahi’nin mezuniyeti ile grupta ve yeni albümde ne tür bir değişiklik olacağını merak ediyorlar.

Pledis Entertainment, “After School, hayranlarının ve halkın istediği şekilde, her zamanki After School canlılığıyla geri dönecek.” sözleriyle umutları ve beklentileri artırdı.

Min-Hee Chang^^

With their recent success in Japan, After School is making a comeback in Korea.

After School released the first group teaser image on the 11th, in advance to their 5th Maxi-Single album ‘Flashback‘, dropping on the 21st.

The released image shows After School members and their fantastic figures, announcing a powerful comeback, rising up to the public’s expectations of After School. However, many music fans are curious as to what kind of change Kahi‘s graduation will have on the group and the new album.

Pledis Entertainment commented, “After School will comeback with the most After School-esque color that the fans and the public have wanted,” sharing their hopes to rise to the expectations.

11.06.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.