Uncertain if Assembly Plenary Session Will Open Thurs.

South Korea (대한민국)

Meclis Genel Kurulunun Perşembe Günü Açılıp Açılmayacağı Belirsiz

Millet Meclisi’nin perşembe günü genel kurul toplantısı düzenleyeceği beklentileri iktidar ve muhalefetin tartışmalı yasa tasarısı üzerinde durması ile belirsiz hale geldi.

İktidardaki Büyük Ulusal Parti (GNP) Ulusal Seçim Komisyonu’nun web sitesinde geçen ekim ayındaki seçimler sırasında olan siber saldırıların önlenmesi için özel bir soruşturma organının kurulması yasalarının üzerinde durulacağı genel kurul toplantısının açılmasını istiyor. GNP perşembe günü bir oturum düzenleyerek medya temsilcileri ile bu yasa tasarısını ele almayı düşünüyor.

zyazı

Prospects of the National Assembly holding a plenary session on Thursday have become uncertain with the ruling and opposition camps at odds over a contentious bill.

The ruling Grand National Party (GNP) wants to open the plenary session to address legislation that would establish a special investigative body to probe the cyber attacks on the National Election Commission’s Web site during by-elections last October. The GNP is also hoping to handle a bill on media representatives on Thursday by holding the session.

2012-01-19 / KBS World

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.