T-ara to release “Sexy Love” in Japan in November

T-ARA “Sexy Love”ı Kasım Ayında Japonya’da Piyasaya Çıkaracak

T-ARA 14 Kasımda yeni single albümü “Sexy Love (Japonca versiyon)”ı yayınlayacak. Bu yeni üyenin katılımı ve Hwayoung’un ayrılmasından sonra kızların Japonya’daki ilk çıkışlarından biri olacak.

“Sexy Love” şarkısı 3 Eylülde Kore’de “Mirage” albümüyle birlikte yayınlanmıştı ve kızlar halen Kore’de şarkıyı tanıtıyorlar. T-ARA Japon hayranlarına sürpriz hediye olarak, şarkıyı Japonya’da da hemen piyasaya çıkarmaya karar verdi.

“Sexy Love” şarkısı “Bo Peep Bo Peep”, “Roly-Poly” ve “Lovey-Dovey”i de besteleyen hit yapımcısı S.tiger tarafından yapıldı. Şarkı bağımlılık yapan bir elektronik dans kulübü parçası. Eğlenceli kareografileriyle de tanınan T-ARA’nın bu şarkısı pandomim ve ‘robot dansı’ kareografisi ile diğerlerinden farklı değil.

Single albüm üç formatta yayınlanacak. Sınırlı Baskı Tip A, Sınırlı Baskı Tip B ve Normal Baskı. Her single albümde farklı bir şarkı daha bulunacak.

primadonna

T-ARA will be releasing a new single “Sexy Love (Japanese ver.)” on November 14th. This is one of the first releases for the girls in Japan after the addition of a new member and Hwayoung’s leave.

“Sexy Love” was released in Korea on September 3rd with their album “Mirage”, and the girls are currently promoting the track in Korea. The girls have decided to release the track quickly in Japan as a surprise present for their Japanese fans.

“Sexy Love” was created by hit maker S.tiger, who was also in charge of “Bo Peep Bo Peep”, “Roly-Poly”, and “Lovey-Dovey”. The track is an addictive electronic club dance track. As T-ARA is also known for their fun choreography, this track is no different as they show off their pantomime choreography and the ‘robot dance’.

The single will be released in three formats: Limited Edition Type A, Limited Edition Type B, and Regular Edition. Each single will have a different coupling track.

15.09.2012 – allkpop

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.