Super Junior’s Kangin is discharged from the service

South Korea (대한민국)

Super Junior’dan Kangin Askerlikten Terhis Oldu

Kangin, 16 Nisan sabahı saat 08:00 civarında 56. bölükten terhis olduktan sonra gazetecilerin karşısına geçti. Yaklaşık 500 hayranı Kangin’i karşılamaya geldiler.

Kangin orada bulunanları selamlayarak, “Hala güçlüyüm. Bu benim için anlamlı bir dönemdi. Garip hissediyorum. Daha önce hiç böyle hissetmemiştim. Rahat ve özgür hissin aksine, biraz tuhaf hissediyorum.” ifadesinde bulundu.

Leeteuk, Eunhyuk, Ryeowook, Sungmin ve Kyuhyun da Kangin’i karşılamak ve terhis oluşunu kutlamak için oradaydılar. Kangin karşılarında belirdiği anda, Leeteuk sıcak bir kucaklama ile onu karşıladı. Kangin, “Bütün üyelerin programlarını biliyorum. Gelemeyeceklerini düşünüyordum ama onlar beni görmeye geldiler. Gerçekten çok teşekkür ederim.” dedi.

Super Junior üyeleri ise, “Çok uzun bir süre Kangin’i bekledik. Askerliğini bitirip güçlü bir şekilde dönmeye söz vermişti. O şimdi daha erkeksi ve güçlü görünüyor.” şeklinde konuştular. Ancak, Kangin gelecekteki planlarından bahsetmek konusunda dikkatliydi. Bu konu hakkında, “Ne yapacağımı henüz planlamadım.” dedi.

Min-Hee Chang^^

On April 16 around 8:00 a.m., Kangin appeared in front of the reporters after reporting his discharge from the service at the 56th division. Nearly 500 fans of Kangin came to the site to congratulate him.

Kangin saluted and said, “It hasn’t hit me yet. It was a meaningful time. I feel weird. I’ve never felt like this before. Rather than feeling free and easy, I feel strange. I’ve never thought I would have this kind of time again.”

Leeteuk, Eunhyuk, Ryeowook, Sungmin, and Kyuhyun also went to congratulate Kangin’s discharge. As Kangin appeared in front of them, Leeteuk welcomed him with a warm hug. Kangin said, “I know the schedules of all members. I thought they couldn’t come. I really appreciate that they came to see me.”

Super Junior members said, “We’ve waited for Kangin for so long. Kangin promised that he would come out stronger when he gets discharged from the service. He looks more manly now.” However, Kangin was careful to mention about his future plan, saying, “I haven’t planned what I’m going to do yet.”

16.04.2012 – Korea

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.