Super Junior members choose Dongwan as the Shinhwa member they would like to be reborn as

Super Junior Üyeleri Shinhwa Üyesi Dongwan Olarak Yeniden Doğmayı Seçti

Super Junior üyeleri bir Shinhwa üyesi olarak yeniden doğsalardı, olmak istedikleri üye olarak Kim Dongwan’ı seçti.

JTBC’nin 22 Eylüldeki ‘Shinhwa Yayını’nda Shinhwa ve Super Junior üyeleri ‘Evrensel Kanal – Hallyu Savaşı’ ile dünyaya hakim olmak için bir araya geldi.

Program esnasında, esas mücadeleden önce, Super Junior üyeleri Yesung, Eunhyuk, Shindong, Ryeowook, Kyuhyun ve Sungmin’e Shinhwa üyelerinden hangisi olarak yeniden doğmak istedikleri soruldu. En çok oyu Kim Dongwan aldı.

Sungmin Dongwan’ı seçti ve “Mükemmel bir kişiliğe sahip ve çok anlayışlı görünüyor.” dedi. Daha sonra Sungmin, uzun zaman önce çalışma tesisinde çarpıştıklarını, Sungmin’in ondan daha kıdemli olan Dongwan’ı selamladığını ve Dongwan’ın da onu içtenlikle selamladığını anlattı.

Eunhyuk da Dongwan’ı seçti. “O kadar yakışıklı olsaydım, yüzümü daha akıllıca kullanırdım.” dedi ve böyle anlamsız bir cevap vererek grubu kahkahaya boğdu.

Ryeowook, “Harika bir kişiliğe ve eğlence programları için büyük ustalığa sahip gibi görünüyor.” dedi. Ryeowook, kendisi küçükken MBC’de yayınlanan, Kim Dongwan’ın rol aldığı ‘Hooray for Love’ isimli televizyon programının onu çok eğlendirdiğini söyledi.

En çok oyu alan Kim Dongwan, “Boyumdan memnun değilim.” dedi ve Jun Jin olarak yeniden doğmak istediğini söyleyerek kahkaha tufanı kopardı.

primadonna

Super Junior members chose Kim Dongwan as the Shinhwa member that they would want to be reborn as.

On the September 22nd broadcast of JTBC‘s ‘Shinhwa Broadcast‘ the members of Shinhwa and Super Junior came together to take over the world with a ‘Global Channel – Hallyu War.’

During the show, before the main battle, Super Junior members Yesung, Eunhyuk, Shindong, Ryeowook, Kyuhyun, and Sungmin were asked who they would like to be reborn as out of the Shinhwa members. Kim Dongwan took the top spot.

Sungmin chose Dongwan and said, “He has a great personality and seems to be very understanding.” He then shared that there was a time long time ago when they ran into each other at the practice facility and and Sungmin greeted his senior and surprisingly his senior greeted him warmly.

Eunhyuk also chose Dongwan. He said, “If I was that good looking, I would have used my face more wisely,” and gave such an absurd answer that he brought laughter to the group.

Ryeowook said, “He seems to have a cool personality and a great knack for variety shows.” Ryeowook shared that when he was younger he enjoyed a television show that Kim Dongwan starred in on MBC called, ‘Hooray for Love.’

Kim Dongwan, who received the most votes said, “I am not satisfied with my height,” and shared he would like to be born again as Jun Jin which brought another round of laughter.

23.09.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.