Super Junior, Girls’ Generation, and SHINee Greet Fans with “SMTOWN Week” Interview

Super Junior, Girls’ Generation ve SHINee Hayranlarını “SMTOWN Haftası” Röportajıyla Selamladı 

Uzun zamandır beklenen ‘SMTOWN Haftası’ konserinde sahne alacak Super Junior, Girls’ Generation ve SHINee, yaklaşan konseri tanıtan ve hayranları için neler hazırladıklarını ortaya çıkaran kısa ama eğlenceli video klipler yayınladı.

Röportaj süresince, SHINee çocukları, Hitchhiking ve Nightmare gibi hit şarkıları sahnede sergileyecek olmalarının yanı sıra izleyicilerin daha önce görülmemiş heyecanlı solo sahnelerle eğleneceklerini duyurdular. Bu yılın da sonuna doğru yaklaşırken, Kore’de ve Japonya’da neredeyse durmaksızın gerçekleştirdikleri promosyonlardan ve başarılardan bir iki kelime ettiler.

Birkaç gün önce tanıtım fotoğrafları yayınlamalarına rağmen Girls’ Generation yaklaşan konserleri hakkında fanları heyecanlandırmaya devam ediyor, şimdiyse pratik odasında oynayıp durdukları sonrasında sevimli bir röportaj için yere oturdukları eğlenceli bir video paylaştılar. Sunny, Tiffany ve Seohyun özel Noel şarkıları sahnesiyle heyecan yaratmak için neler hazırladıkları hakkında konuştular ve kaçırmak istemeyeceğiniz solo sahnelerden bahsettiler.

Super Junior 28 Aralık ve 29 Aralık’ta sahne alacak olup haftanın son sanatçısı olacak ve ilk SMTOWN Haftası’nı bombayla bitirmek için grup kendi ‘Super Show 5’i yeni bir levele taşıyacaklar. Üyeler, kendilerinin yeni ve taze taraflarını bireysel performanslar eşliğinde ortaya çıkaracak ve bunun yanında ‘Blue Word’ün Korece versiyonunu ilk kez bu konserde sahneye koyacaklar.

SMTOWN Haftası konseri; Ilsan, Kintex’de 21 Aralık’tan 29 Aralık’a kadar yer alacak.

pwanggatime

Super Junior, Girls’ Generation, and SHINee, who will hold stages at the much anticipated “SMTOWN Week,” have all released a short but entertaining video clip that introduces their upcoming concert and reveals what they have prepared for their fans!

During their interview, boys of SHINee announce that not only will they perform their hit songs such as “Hitchhiking” and “Nightmare,” but the viewers will also get to enjoy exciting and previously unseen solo stages. As the year is reaching its end, they share a few words about their achievements and promotions that they carried out nearly non-stop in both Korea and Japan.

Despite revealing teaser photos a few days back, Girls’ Generation continues to tease the fans about their upcoming concert, and has now shared a fun video of them playing around at the practice room, and then sitting down for a cute interview. Members Sunny, Tiffany, and Seohyun introduce what they have prepared to build the excitement for their special Christmas carol stage and solo performances that you do not want to miss!

uper Junior will be the final act of the week, performing from December 28 to 29, and to end the first “SMTOWN Week” with a bang, the group has upgraded their “Super Show 5” to a new level. The members will be showing a new and fresh side of themselves through individual performances, and they will also perform the Korean version of “Blue World” for the first time.

“SMTOWN Week” will be held from December 21 to 29 at Kintex in Ilsan.

08.12.2013 – soompi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.