Song Seung Hun, Siwan, & Lee Bum Soo Receive Casting Offer to Play Three Brothers on New Drama ‘Triangle’ + Lee Mi Yeon and Go Ara Also in Talks

Song Seung Hun, Siwan ve Lee Bum Soo Yeni Drama ‘Triangle’da Üç Erkek Kardeşi Oynamak için Teklif Aldı + Lee Mi Yeon ve Go Ara’yla da Görüşmeler Devam Ediyor

Song Seun Hun, Lee Bum Soo, Lee Mi Yeon, Go Ara ve ZE:A’den Siwan ile yeni drama ‘Triangle’ için görüşüldüğü haberi çıktı.

Birçok yayın şirketine göre, bahsedilen yıldızlar ‘Empress Qi’ bittikten sonra yayınlanmaya başlayacak dizinin kadrosunda olacak.

‘Triangle’ PD Yoo Chun ve yazar Choi Wan Kyu’nun çalışması. Olay, zengin bir aileden gelen 3 kardeşin olumsuz şartlar yüzünden yollarını ayırıp olgunlaştıktan sonra tekrar birleşmesini anlatıyor.

Lee Bum Soo, Song Seung Hun ve Siwan en büyükten en küçüğe sırayla 3 kardeşi oynayacak. Haber doğruysa, Lee Bum Soo ve Song Seung Hun ‘Dr. Jin’den itibaren 2 yıl sonra tekrar bir araya gelmiş olacak.

Ancak, bu haberle ilgili olarak, yıldızların ajansları ve MBC, oyunculara teklif gittiğini ve dramanın senaryosunun gönderildiğini açıkladı. Ekip hakkında özellikle açıklama daha yapılmadı.

Yeni haberler için bizi takip etmeye devam edin!

WendyT

Song Seung Hun, Lee Bum Soo, Lee Mi Yeon, Go Ara, and ZE:A’s Siwan have been reported to be in talks to star in the new drama ‘Triangle’!

According to multiple broadcast insiders, the mentioned stars have been cast for the follow-up drama to ‘Empress Qi’.

‘Triangle’ is the work of PD Yoo Chul Yong and writer Choi Wan Kyu and portrays the story of three brothers who are born from a wealthy family but unfortunate circumstances lead them to live separate lives and reunite after growing up.

Lee Bum Soo, Song Seung Hun, and Siwan are set to play the three brothers from oldest to youngest, respectively. If true, this will also make Lee Bum Soo and Song Seung Hun’s reunion in two years since ‘Dr. Jin’.

However, regarding this report, the stars’ agencies as well as MBC have revealed that while casting offers and drama synopsis have been sent out, there haven’t been specific discussions yet to confirm the casting.

Stay tuned for any follow up news to come!

30.01.2014 allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.