Song Joong Ki And Park Si Yeon Spotted On A Date For Upcoming Drama ‘Nice Guy’

South Korea (대한민국)

Song Joong Ki ve Park Si Yeon, Yaklaşan Drama “Nice Guy” İçin Tarih Belirlediler

Aktör Song Joong Ki ve Park Si Yeon, yeni dramaları ‘Nice Guy’ için bir tarih belirlediler.

Üniversite kampüsünde tarih kitapları okuyan ve rahatlıkla birbirlerine uzanan ve tam olarak birbirlerinin varlığından zevk alan çiftin arasındaki uyum yayınlandı.

Dizinin temsilcisi, “İki eş yıldızın sahneleri, izleyicilere göre, ikisi arasındaki arkadaşlığın başlaması, bir kıvılcıma bağlı.” yorumunu yaptı.

Song Joong Ki, sevgilisinin iyi olması için fedakarlık yapan Kang Maru karakterini, Park Si Yeon ise Han Jae Hee’yi canlandıracak. Hee Han Jee, onun sevgisine karşılık vermek istemesine rağmen, zor olan mali durumundan ve yoksul hayatından kurtulma karşılığında Maru’ya ihanet eder ve bu durum, Kang Maru’yu intikam almaya yönlendirir.

esra_kjm

Actor Song Joong Ki and Park Si Yeon have been spotted enjoying a date for their new drama ‘Nice Guy‘.

The still cuts released capture the on-screen couple’s chemistry as they enjoy a college campus date reading books and comfortably lying on each other, fully enjoying each other’s presence.

A representative of the drama commented, “The two co-stars’ scenes are bound to spark the desire for viewers to start dating.”

Song Joong Ki will play the character Kang Maru, who sacrifices his personal well-being for his love interest, Han Jae Hee, played by Park Si Yeon. Although Han Jae Hee wants to reciprocate Maru’s love towards her, she betrays him in exchange for escape out of her difficult financial situation and poverty-stricken life, and leads Kang Maru to seek revenge.

07.08.2012-allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.