So Ji Sub to release hip hop single

So Ji Sub Hip Hop Single’ı Çıkaracak

Aktör So Ji Sub’un hip hop müziğe el attığı bildirildi.

Ajansı, 12 Aralık tarihinde, “So Ji Sub son zamanlarda bir albüm üzerinde çalışıyor. Şu anda prodüksiyonun başlangıç aşamasında ama tam bir albüm yerine bir single çıkacak gibi görünüyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

Single’ın çıkış tarihi henüz belli değil ancak So Ji Sub’un ajansının bildirdiğine göre, üretim hızına bağlı olarak, bu yılın sonunda ya da Ocak 2013’te çıkabilir.

So Ji Sub’un hip hop müziğe ilgi duyduğu sürekli söylenmektedir. Aktör, yeni single’ı için son albümü ‘Corona Borealis’te birlikte çalıştığı besteci Kim Gun Woo ile yeniden çalışacak.

Min-Hee Chang^^

Actor So Ji Sub is reported to be trying his hand at hip hop music.

His agency announced on the 12th, “Recently, So Ji Sub has been working on an album. At this time in the beginning of productions, it looks like it’ll be a single album rather than a full-length one.”

A release date has yet to be revealed, but according to So Ji Sub’s agency, the single may release at the end of this year or in January of 2013, depending on the speed of production.

So Ji Sub is reported to have had a continued interest in hip hop music. The actor will once again work with composer Kim Gun Woo, who worked on his last release ‘Corona Borealis‘.

12.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.