SISTAR to Possibly Make a Comeback This June

SISTAR Muhtemelen Haziran Ayında Dönüş Yapacak

SISTAR bu yazı dönüş yaparak hareketlendirmek için hazırlanıyor!

Starship Entertainment, SISTAR üyelerinin şu anda yeni albüm üzerine çalışmalar yaptıklarını ve muhtemelen bu haziran ayında dönüş yapacaklarını açıkladı. Yeni albümde hit yapımcısı Brave Brothers bir kez daha grupla birlikte çalışıyor.

SISTAR “Alone“, “Loving U“ ve diğer başarılı şarkılarıyla zirveye çıkan kız gruplarından biri oldu. SISTAR19 (Hyorin & Bora) isimli alt grubu en son single’ı “Gone Not Around Any Longer“ ile tüm müzik listelerinin zirvesini ele geçirdi. Hayranlar SISTAR’ın nasıl bir ses ve konseptle geri döneceğini şimdiden merak ediyor!

primadonna

SISTAR is set to heat up this summer with a comeback!

Starship Entertainment revealed that the members of SISTAR are currently working on their new album and will possibly make a comeback as early as this June. Hit-making producer Brave Brothers has also teamed up with the group for their upcoming album once again.

SISTAR have become one of the top tier girl groups with their hit songs “Alone“, “Loving U“, and more. Their subunit SISTAR19 (Hyorin & Bora) achieved all-kills on music charts with their latest single “Gone Not Around Any Longer“, leaving fans anticipating what new sound and concept SISTAR will return with this time!

03.04.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.