Se7en to hold a last concert before entering the military

Se7en Askere Gitmeden Önce Son Bir Konser Düzenleyecek

Yakında askere gidecek olan şarkıcı Se7en, Kore ve Japonya’daki hayranlarıyla buluşacak.

Se7en askere gitmeden önce, Japonya’daki Tokyo ve Kobe’de son konserini düzenleyecek ve kendisini her zaman destekleyen ve seven hayranları için yeni bir şarkı yayınlayacak.

Se7en’ın Japonya konseri “Se7en 2013 Concert In Japan”, 7-8 Şubat tarihlerinde Tokyo’daki Shibuya Halka Açık Salonda ve 16-17 Şubat tarihlerinde Kobe Uluslararası Salonda düzenlenecek. Japon medyası, “ Biletler için kızgın bir rekabet olacak, çünkü bu askere gitmeden önce Se7en’ı görmek için son şans,” şeklinde tahminde bulundu.

On yıl önce çıkış yapan Se7en, bu yılın başında yayınladığı “Se7en New Mini Album” isimli mini albümüyle çok sevgi ve ilgi topladı. Özellikle JYP ile birlikte söylediği “When I Can’t Sing”, birçok müzik listesinde ilk sırayı aldı ve takdir edildi.

Ayrıca “When I Can’t Sing” A.B.D iTunes R&B listesinde ilk sırayı ve Kanada iTunes R&B listesinde ikinci sırayı alarak heyecan yarattı.

Kore’deki hayran buluşmasının tarihi yakında açıklanacak.

primadonna

Singer Se7en, who will soon enter the military, will be meeting fans in Korea and Japan.

Before entering the military, Se7en will hold his last concert in Tokyo and Kobe of Japan and release a new song for the fans who have supported and loved him at all times.

Se7en’s Japan concert, Se7en 2013 Concert In Japan will be held at the Shibuya Public Hall in Tokyo on February 7 and 8 and at Kobe International Hall on February 16 and 17. Japanese media predicts, “Competition for the tickets will be fierce because this will be the last chance to Se7en before he goes to the military.”

Se7en, who debuted ten years ago, received a lot love and attention with the release of an EP, “Se7en New Mini Album” in the beginning of this year. Especially the song “When I Can’t Sing,” collaboration with JYP, was ranked first place on various music charts and achieved recognition.

On top of that “When I Can’t Sing” created a stir by ranking first place on U.S iTunes’ R&B chart and second place on Canada iTunes’ R&B chart.

The schedule of the fan meeting in Korea will soon be revealed.

29.12.2012 – Korea.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.