Samsung narrows gap with Intel in semiconductor market: report

South Korea (대한민국)

Rapor: Samsung Yarı İletken Pazarında Intel İle Boşluğu Daralttı

Pazar günü yayımlanan bir endüstri raporuna göre Samsung Electronics Co, dünyanın en büyük bilgisayar bellek yongası üreticisi ve ikinci en büyük yarı iletken şirketi, 2010 yılında endüstri lideri olan Intel Corp ile arasındaki farkı azalttı.

Bir pazar araştırma firması olan Samsung IHS iSuppli tarafından yayımlanan en son rapora göre Samsung, 2009 yılında yüzde 7,6 olan paya rağmen 2010 yılında küresel çip gelirinin yüzde 9,2’sini ele geçirdi. Ayrıca yetkililer, Kore çip üretim pazar payında Intel’in sadece 4,1 puan arkasında olduklarını da söyledi.

Michiru

Samsung Electronics Co., the world’s largest maker of computer memory chips and the second-biggest semiconductor company, reduced its gap with industry leader Intel Corp. in 2010, according to an industry report Sunday, fueled by its memory business.

Samsung accounted for 9.2 percent of the global chip revenue in 2010, up from a 7.6 percent share in 2009, according to the latest report from IHS iSuppli, a market research firm. The Korean chipmaker’s market share is 4.1 percentage points behind Intel, it said.

15.05.2011 – Yonhap

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.