S. Korea to propose talks with Japan soon over former wartime sex slaves

G. Kore, yakında savaş kölelerini görüşmek üzere Japonya’ya teklif götürecek

Üstdüzey bir hükümet yetkilisinin gün içinde yaptığı açıklamalara göre, Güney Kore, 2. Dünya Savaşı zamanında Tokyo’da cinsel kölelik yapmaya mecbur bırakılan Koreli kadınların sorununu tartışmak için yakın zamanda Japonya’ya görüşme önerisinde bulunacak.

Japonya’nın Japon askerlerine hizmet etmek zorunda kalan Koreli mağdurlar için bir bedel ödemeyi reddetmesi üzerine, Seoul yüksek mahkemesi, Seoul’deki yetkililerin Tokyo ve Seoul arasındaki anlaşmazlığa bir çözüm bulmak için hiçbir şey yapmamasının ülke anayasasına aykırı olduğu konusunda karar kıldı.

Haberin devamı için buraya tıklayın…

Michiru

South Korea will soon propose holding talks with Japan to discuss the issue of Tokyo’s sexual enslavement of Korean women during World War II, a senior government official said Thursday.

South Korean officials have called on Japan to take more sincere steps on the matter since the nation’s top court ruled last week that it is unconstitutional for Seoul to take no specific action to settle the dispute with Tokyo over its refusal to compensate the victims forced to serve Japan’s military.

Click here to read more.

(08.09.2011 – Yonhap)

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.