Royal Pirates Release Moon’s Teaser Video for ‘Shout Out’ Debut

Royal Pirates ‘Shout Out’ Şarkısıyla Çıkışı İçin Grup Üyesi Moon’un Yer Aldığı Bir Tanıtım Klibi Yayınladı

Kore-Amerikan grubu Royal Pirates, bu kez de Moon’un yer aldığı üçüncü tanıtım klibiyle heyecanı arttırmaya devam ediyor!

Grup “Shout Out” isimli şarkısı ile Kore’de çıkış yapacak ve tanıtım kliplerinde dinlediğimiz kısma bakılırsa, şarkı şimdiden gelecek vaad ediyor.

Grubu tanımayanlar için; Eskiden Fading from Dawn olarak biliniyorlardı ancak 2008 yılında basçılarının trajik ölümünden sonra, Moonchul Kim, Sooyoon Kim ve James Lee grubun adını Royal Pirates olarak değiştirdi ve YouTube’da coverları ile kısa sürede ünlü oldular.

Royal Pirates ‘Shout Out’ı 26 Ağustos’ta yayınlayacak!

Min-Hee Chang^^

Korean-American band Royal Pirates is continuing to tease with their third teaser video, this time featuring member Moon!

The group will be making their Korean debut with a song called “Shout Out”, and it already sounds promising judging by the bits we’ve heard from the clips.

For those unfamiliar with the group, they were previously known as Fading from Dawn, but after the tragic loss of their bassist in 2008, the unit of Moon Kim, Sooyoon Kim, and James Lee became the Royal Pirates and quickly gained fame for their covers on YouTube.

They’ll be releasing ‘Shout Out’ on August 26th!

22.08.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.