Royal Pirates Keep ‘Drawing the Line’ with Band Version MV

Royal Pirates ‘Drawing the Line’ Klibinin Grup Versiyonunu Yayınladı

“Drawing the Line” için yayınladığı eğlenceli klibi ile hepimizi keyiflendiren Royal Pirates, şimdi de, komik ve neşeli kısımların çıkartıldığı bir başka grup versiyon klibi ile hız kesmeden kaldığı yerden devam ediyor!

Koreli-Amerikan rock grubu yayınladığı her şarkıda daha da gelişen ve değişen yeneteneklerini sergilemeye devam ettiği için bu kadar kısa sürede sadece müzikseverlerim değil, müzisyenler ve sanatçıların da desteğini alması hiç de şaşırtıcı değil.

f(x) üyesi Amber, Instagram hesabı üzerinden, “Drawing the Line” kibini izlerken çektiği bir video paylaşarak gruba destek verdi!

Min-Hee Chang^^

Royal Pirates had us all humming along with the release of their fun music video for “Drawing the Line”, and they’re now continuing the momentum with the release of a band version to cut out the quirky and fun bits for a more serious approach.

This Korean-American band continues to showcase their ability to grow and transform with each song they release, so it’s no wonder they’re quickly gaining support from not only music fans but fellow musicians and artists.

So keep ‘Drawing the Line’ as you watch the video above! If you’re not sure how, f(x)’s Amber will show you how she does it with her hilarious clip in support of the band!

17.01.2014 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.