Rainbow Reveals More Photos + Woori’s Video Teaser for ‘Rainbow Syndrome’ Comeback

Rainbow Yeni Fotoğraflarını + ‘Rainbow Syndrome’ Dönüşü için Woori’nin Tanıtım Klibini Yayınladı

Şubat ayının ortasında dönüş yapmayı planlayan Rainbow, yeni fotoğraflarını yayınlamak için Naver Music ile birlikte çalıştı ve bugün kalan bireysel fotoğraflarıyla birlikte bir grup fotoğrafını da yayınladı.

Fotoğrafları yayınlanan son üç üye olan Woori, Jisook ve No Eul de önceden yayınlanan diğer fotoğraflarda olduğu gibi eski hissi uyandıran temayı koruyor.

Grup fotoğraflarında bulunan ‘Rainbow Syndrome – 1st Original Album Part 01′ ifadesi grubun dönüş albümünün adı hakkında fikir veriyor.

Bugünü daha da heyecanlı hale getirmek için, ‘TRACKLIST Video (Woori Rap ver.)‘ adı altında Woori’nin yer aldığı bir tanıtım klibi de yayınlandı.

Rainbow 13 Şubat tarihinde dönüş yapacak.

primadonna

Rainbow, who is scheduled for a mid-February comeback, teamed up with Naver Music to reveal new photos, and has followed up with the rest of the individual shots as well as a group photo today!

The last three members to reveal their photos are Woori, Jisook, and No Eul, who all keep in theme with the same vintage feel of the other shots previously released.

The group shot gives insight on the comeback album title of the group as it states ‘Rainbow Syndrome – 1st Original Album Part 01′

To make today even more exciting, a video teaser featuring Woori has also been released under the title of ‘TRACKLIST Video (Woori Rap ver.)‘.

Rainbow will be returning on the 13th.

07.02.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.