Rain Wins #1 + Performances from January 10th ‘Music Bank’!

Rain ‘Music Bank’in 10 Ocak’ta Yayınlanan Bölümünde 1. Oldu!

KBS’in ‘Music Bank’ programı favori sanatçılarınızın performanslarıyla dolu olarak haftalık şovuyla ekranlara geldi!

Bu bölümde, Rain “30SEXY” ve “La Song”, Ailee “Singing Got Better”, Dal Shabet “B.B.B.” ve Airplane “How R U?” şarkılarıyla sahneye geri döndüler. K-Much “Good to Go” ile çıkış yaptı. Kim Kyung Rok “It’s Not a Big Deal” şarkısı için Block B’den P.O ile işbirliği yaptı. F.T. Island üyesi Seunghyun ve Song Eun Yi, Two Song Place adını alarak birlikte “Age-Height” ile sahne aldılar.

Birincilik için IU ve Rain aday gösterildi; ancak, en nihayetinde kazanan isim “La Song” ile galip gelen Rain oldu!

TVXQ, VIXX, Girl’s Day, TASTY, The Boss, HISTORY, Wassup, Timber, Kim So Jung, 1N1 ve Kim Jong Suh bu akşam performans sergileyen diğer sanatçılardı.

Min-Hee Chang^^

KBS’ ‘Music Bank’ is back for its weekly show featuring performances by your favorite artists!

On this episode, Rain returned with “30SEXY” and “La Song”, Ailee made it known that her “Singing Got Better”, Dal Shabet came back with “B.B.B.”, K-Much debuted with “Good to Go”, Kim Kyung Rok teamed up with Block B’s P.O for “It’s Not a Big Deal”, Airplane made their comeback with “How R U?”, and F.T. Island’s Seunghyun and Song Eun Yi got together as Two Song Place for “Age-Height”.

As for the winner, the first place nominees were IU and Rain, but in the end, Rain won this episode with “La Song”! Congratulations!

Other performers of the night were TVXQ, VIXX, Girl’s Day, TASTY, The Boss, HISTORY, Wassup, Timber, Kim So Jung, 1N1, and Kim Jong Suh.

10.01.2014 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.