Performances from February 11th’s episode of ‘Music Core’!

South Korea (대한민국)

‘Music Core’un 11 Şubattaki Bölümünden Performanslar

MBC’nin Music Core’u keyifli ve heyecan verici gösterileriyle bir kez daha döndü!

Bugünün özel sunucuları, TEEN TOP üyeleri Chunji, Niel ve L.Joe’ydu!

Bu akşamki bölümde her zamanki perdormansların yanı sıra, Yeni çıkış yapan solist Ailee, üçüncü çıkış performansıyla “Heaven”ın tanıtımlarına devam etti. Kız grubu SPICA da “Russian Roulette” ile çıkışını yaptı.

Ayrıca, Sweet Sorrow “VIVA!” ile, Davichi “I’ll Think Of You” adlı yepyeni şarkısıyla ve Buga Kingz de “Don’t Go” ile geri dönüşlerini yaptılar.

Bunun yanı sıra, Boyfriend “I’ll Be There” ile olan, Rainbow Pixie de “Hoi Hoi” ile olan son sahne performansını gerçekleştirerek veda ettiler.

MBLAQ, T-ara, TEEN TOP, Boyfriend, Rainbow Pixie, F.T. Island, B.A.P, Block B, Dal Shabet, Nine Muses, CHAOS, Fat Cat, Chocolat, Wink ve X-5, bugünkü bölümde performans sergileyen sanatçılardı.

Min-Hee Chang^^

MBC’s ‘Music Core‘ is back once again with another fun and exciting show!

Today’s special MCs were TEEN TOP‘s Chunji, Niel, and L.Joe!

Aside from the usual performances on tonight’s episode, rookie soloist Ailee continues promotions with “Heaven“ with her third debut stage today. Girl group SPICA also makes their debut with “Russian Roulette“.

Furthermore, Sweet Sorrow makes a comeback with “VIVA!“, Davichi takes the stage with their newest release titled “I’ll Think Of You“, and Buga Kingz with “Don’t Go“.

Both Boyfriend and Rainbow Pixie bid farewell today by performing their goodbye stages with “I’ll Be There” and “Hoi Hoi“, respectively.

Performances from today’s show includes MBLAQ, T-ara, TEEN TOP, Boyfriend, Rainbow Pixie, F.T. Island, B.A.P, Block B, Dal Shabet, Nine Muses, CHAOS, Fat Cat, Chocolat, Wink, and X-5!

11.02.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.