MBLAQ’s Lee Joon, Ryu Seung Ryong, and Shim Eun Kyung Cast as Voices in The Animation ‘Seoul Station’

MBLAQ’dan Lee Joon, Ryu Seung Ryong ve Shim Eun Kyung ‘Seoul Station’ Adlı Animasyon Filminde Seslendirme Yapacak

Film, Seoul Station’da yaşayan evsiz bir kişi hakkında olacak. Bu evsiz adamın etrafında garip şeyler olmaya başlar ve bu gariplikler hızla Seoul’e yayılır, tüm şehri korkunç bir felaket salar.

Shim Eun Kyung evden kaçan bir kızı seslendirirken, Ryu Seung Ryong Seoul Station’daki felaket alanında kızını arayan babayı ve Lee Joon da kıza yardımcı olmak için onu arayan erkek arkadaşını seslendirecek.

Yönetmen Yeon Sang Ho, “2006 yılından beri planlanan bir projeydi. Proje üstünde çalışabilecek olmak mükemmel bir his. Ayrıca her zaman bu kadar dikkatle çalışan oyuncularla çalışmak, bizi daha da mutlu ediyor.” diye açıkladı.

Ryu Seung Ryong, ” Bu film hakkında güçlü duygular hissediyorum. Yönetmen Yeon Sang Ho’nun daha önceki yapıtlarını gördüm ve onun yapıtlarından birinde yer almayı çok istedim. Odaklanmanızı sağlayan bir hikayesi ve karakterler arasındaki uyumdan dolayı içerdiği mesaj beni çok etkiledi.” diye açıkladı.

Shim Eun Kyung, “Yönetmenin bir önceki işi, bende derin bir etki bıraktı. Onunla çalışma fırsatı bulduğum için onur duyuyorum. Bu benim için yeni bir meydan okuma olacak.” diye açıkladı.

Lee Joon, “Benzersiz akıcı senaryosunu okuduğumda heyecanlandım. Ryu Seung Ryong sunbaenim ve daima hayran olduğum Shim Eun Kyung ile çalıştığım için onur duyuyorum.” diye ekledi.

Film, 2015 yılının başlarında yayına girecek.

nobia

The movie will be about a homeless person who lives in Seoul Station. Strange things begin happening around the man, and the happenings spread all over Seoul rapidly, sending the entire city into a disastrous chaos.

Shim Eun Kyung will be voicing a girl who ran away from home, Ryu Seung Ryong will be voicing her father who searches the entire disaster area of the Seoul Station for his daughter, and Lee Joon will be voicing her boyfriend, who also helps to look for her.

Director Yeon Sang Ho said, “This is a project we’ve been planning since 2006. It feels so amazing because we’re finally able to work on it. We’re even happier because we’re able to work with the amazing actors who we’ve always paid attention to.”

Ryu Seung Ryong said, “I felt that there was something strong in this movie. I saw Director Yeon Sang Ho’s previous works, and I’ve really wanted to participate in his works. It left an impression on me because of the message it sends, the story that makes you focus, and the balance of the characters.”

Shim Eun Kyung said, “His previous work left such a deep impression on me. I’m honored that I got the chance to work with him like this. It’ll be a new challenge for me.”

Lee Joon added, “I was excited when I read the scenario because of the unique flow. I’m honored to work with Ryu Seung Ryong sunbaenim and Shim Eun Kyung, who I admire.”
The movie will be released in early 2015.

03.03.2014-allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.