Magic of ‘Cats’ returns to Seoul

South Korea (대한민국)

“Kediler”in Büyüsü Seoul’e Dönüyor

“Kediler”in ilk sahnelenmesinden bu yana tam 30 yıl geçti ve ikinci Kore yapımı gösterisi, bu ayın başında Seoul’ün güneyindeki Charlotte Tiyatro sahnesinde seyircileriyle buluştu.

T.S Eliot’un şiirlerinden alınan ve Andrew Llyod tarafından müziği bestelenen müzikalde, kedilerin dünyası sevecen bir dille anlatılıyor. Koreli oyuncuların etkileyici performansları izleyenleri bir anda, yazar Munkustrap ve hanımların kedisi Rum Tum Tugger’dan eski aktör Gus ile soyguncu ikili Mungojerrie ve Rumpleteazer gibi çeşitli karakterlerin yer aldığı kedilerin dünyasına çekiveriyor.

Bu yılki yapımda 3 büyük isim yer alıyor; şarkıcı Insooni, oyuncu Park Hae-mi ve eski büyücü kedi Grizabella rolüyle Hong Ji-min.
Şarkıcı Insooni, ünlü “Memory” şarkısını seslendirme fırsatı bulduğu için çok mutlu olduğunu belirtti.
Insooni basın konferansında şunları dile getirdi: “Grizabella karakterinin sadece “Memory” şarkısını söylediğini sanıyordum ama karakter bundan daha fazlasını gerektiriyordu. Diğer “kedilerle” göz teması kurarak iletişim kurmak zorundaydım ve bu gerçekten çok zordu. ‘Kediler’, sadece kedilerle alakalı bir müzikal değil. Aynı zamanda, düşündüren bir çalışma ki bence müzikalin altında affedicilik, barış ve iyileştirme mesajları veriliyor.”

Müzikal, 31 Aralık’a kadar devam edecek ve bilet fiyatları 50.000 won ile 120.000 won arasında değişmektedir.

sark_gunesi

It has been 30 years since “Cats” was first staged and the second Korean production raised its curtain earlier this month at the Charlotte Theater in southern Seoul.

Based on T. S. Eliot’s poems, the musical by Andrew Lloyd Webber portrays the feline world in an affectionate way. Stunning performances by Korean actors whisk the audience to the cats’ world, where they can meet a variety of characters from the narrator Munkustrap and ladies’ cat Rum Tum Tugger to former-actor Gus and cat-burglar duo Mungojerrie and Rumpleteazer.

This year’s production cast three divas, singer Insooni, actresses Park Hae-mi and Hong Ji-min, as Grizabella the former Glamour Cat. Insooni said she is grateful that she has the chance to sing the famed song “Memory.”

“I thought Grizabella just sings ‘Memory,’ but the character has more complexity than that. I have to communicate with other ‘cats’ through eye contact and it was not easy,” Insooni said at a press conference. “‘Cats’ is not just a musical about cats. It is a philosophical work and I think forgiveness, reconciliation and healing is the message behind it.”

The musical runs through Dec. 31 and tickets cost from 50,000 to 120,000 won.

25.09.2011 – the Korea Times

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.