Luna discusses her musical debut, f(x)’s comeback, and Amber

South Korea (대한민국)

Star News ile yaptığı röportajda f(x) üyesi Luna, “Elle Woods” müzikalinde yer alması ve f(x)’in yaklaşan geri dönüşü hakkında konuştu.

Luna, “Bu benim ilk müzikal denemem, bu nedenle çok gerginim. Bir çok insanın her yeni performanstan sonra çeşitli şekillerde verdikleri tepkileri görmek çok eğlenceli. İleride de müzikallerde çalışmayı umuyorum ve fırsat doğarsa oynamayı denemek de isterim.” şeklinde konuştu.

f(x) sorulduğunda ise, “Müzikalim ve f(x)’in yeni albümü için çok çalışıyorum. Amber’in durumu düzeldi ve Kore’ye döndü. Her birimiz, Amber, Victoria-unni, Sulli ve Krystal çok prova yapıyoruz.” dedi.

“Henüz albümün çıkış tarihi kesin değil ama bu yılım ilk yarısında çıkacaktır.” diyerek devam etti.

pikachu

In an interview with Star News, f(x)’s Luna shared her thoughts on being cast as ‘Elle Woods’ for the musical, “Legally Blonde“; she also discussed f(x)’s impending comeback.

Luna began, “It’s my first try at a musical, so I’m very nervous. It’s a lot of fun seeing the different ways people react with each new performance. I hope to continue working with musicals in the future, and should the opportunity arise, I’d like to try a play as well.”

When asked about f(x), she replied, “I’m working hard on both my musical and f(x)’s new album. Amber’s condition improved greatly and she recently returned to Korea. All of us, including Amber, Victoria-unni, Sulli, and Krystal are all rehearsing very hard.”

She continued, “There aren’t any confirmed details regarding the album’s release date, but it will be released within the first half of this year.”

24.02.2011 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.